| And456 a întrebat:

Hei! Știe cineva cum as putea sa scap de matreata? Am incercat cu sampon clear, dar am și mai multă matreata acum. As dori sa îmi spuneti niște remedii naturiste.

Răspuns Câştigător
| Aura00 a răspuns:

Salut incearca esenta de menta si ulei de dovleac. Le gasesti in plafar. Le pui la radacina timp de 30 minute, acest tratament dureaza 8 zile. Deci iti pui acest tratament si dupa te speli pe cap timp de 8 zile. In doua saptamani scapi de matreata(menta deschide foliculii si tii improspateaza). Mult succes. Sa tii cont de cele 8 zile, spalatul in fiecare zi!

| Aura00 a răspuns (pentru Aura00):

Am uitat sa precizez sa pui 3-4 picaturi de menta pentru ca dupa devine prea racoritoare si se simte ciudat pe pielea capului, iar din uleiul de dovleac pune asa dupa ochi cat sa iti ajunga sa dai pe toata radacina cu un mic masaj!

1 răspuns: