| Lollitaa a întrebat:

Hei sad Tocmai m-am despartit de iubitul meu, am auzit ca el ma insela cu o tipa si ieri l-am gasit cand ii dadea limbi celei mai bune "prietene". normal ca am fost si is distrusa, asa ca azi m-am dus la un coleg de liceu si am vorbit cu el. am tot vorbit si am inceput sa plang, el m-a luat in brate si apoi m-a sarutat. acum intruna ma gandesc la acel coleg si oare e bine sa fim impreuna chiar daca numa ce m-am despartit?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Sigur ca e ok, chiar daca poate fi vorba de un rebound. Oricum macar vei avea un sprijin moral si nu numai si pe cineva care e acolo sa te inteleaga si sa te ajute. Lasa lucrurile sa se desfasoare normal.

| IngerCazator a răspuns:

Dece nu? Daca voi v-ati despartit si el te-a inselat de ce nu poti sa iti faci si tu un alt prieten?
Baiatul de care te-ai despartit este chiar un nesimtit...

| oKz a răspuns:

Of course. De ce nu? Adica, tu te simti vinovata sa ai un prieten cand, ``fostul`` deja se mozolea cu una?: )) Nu are de ce, arata-i ca esti mai buna de cat o sa fie el vreodata, si dai de inteles ca nu-ti pasa si te doare-n cot de existenta lui. Practic distruge-l cum a facut-o si el! : )