| Iuliianaa a întrebat:

Aceasta este o întrebare pentru fete. Am 13 ani. am mentruaţia de 1 an şi câteva saptămâni. dar ultima dată când am avut ciclu a fost în aprilie. chiar în săptămâna de Paşti. Iar de atunci nu mi-a mai venit. este vreo problemă? trebuie să mă îngrijorez? ieri mi-au curs câteva picături maronii, înseamnă că trebuie să-mi vină? Într-un an şi ceva de când am ciclu mi.a venit doar de 4 ori maxim... mă îngrijorez. ce trebuie să fac? vă rog ajutaţimă! Dau FUNDĂ celor care răspund şi dau sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Deeutssa18 a răspuns:

Daca ai fost fetita cumintica nu ai de ce sa te temi. Se mai intampla.,.mai ales ca esti la inceput.,. uneori intarzierea menstruatiei se datoreaza stresului, sau poate ca esti racita. Incearca sa stai cat mai putin timp cu mijlocul gol, mainile si picioarele in apa rece.,.:*

1 răspuns:
| AlinaAlbiNuTza a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa mergi la doctor, ca sa nu fie prea tirziu apoi.Totusi, aceasta este o problema, care cred, ca poate fi rezolvata, dar trebuie sa mergi la un doctor, sau cel putin sa-ti anunti mama, ea va sti mai bine ce sa faci, dar....mergi si fa un control la spital. Succes! Sper sa nu fie ceva grav.