| JustQueen a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu un mic sfat. As vrea sa fac actoria, dar nu vreau teatru vreau actoria de film gen, sa joc in seriale sau filme. Actoria de film se invata la facultate sau trebuue sa ma duc la o scoala privata. Tin sa mentionez ca am 18 ani si am terminat clasa a 12. Please, help me. Dau fundita happy happy happy

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Oice mare actor, chiar si cei de la HollyWood, au inceput cu... teatrul. Practic e acelasi lucru, inveti sa intri in pielea personajelor. Nu are nimeni bani, sa te instruiasca intr-o atmosfera de film, asa ca te instruiesc intr-o atmosfera de teatru. laughing Sper c-ai inteles la ce ma refer. Recomandat este sa faci o scoala de specialitate daca vrei sa profesezi in domeniu...

| JustQueen explică:

Am inteles ce vrei sa spui, dar in cluj unde stau eu este Ubb si are sectie teatru si artele spectacolului. Sunt mai multe specializari si iti alegi ramura pe care vrei sa mergi. Acolo scrie actoria si mai joc scrie teatru si inca ceva. Ma intrebam care este vreo diferenta intre cele doua si in ce consta