| Ana126890 a întrebat:

Hei TPU.) Am 14 ani si cateva probleme cu colegele de clasa.
Efectiv nu ma suporta, nu-mi suporta anturajul care ne vizita des pe la scoala, nu-mi suporta viciile, reactiile sau genul de muzica pe care il ascult. Nu ma suporta pe mine ca persoana, stilul meu, u know?
Ok si va scriu voua pentru ca vreau sa stiu cam la cine e problema.
Ma inteleg si cunosc fff multe pers din oras, deci nu cred ca ar fi la mine, ele fiind singurele care nu ma suporta. Dupa mine trebuia sa fie invers, sa nu ma suporte diferiti din oras...colegii intre ei tb sa fie altfel dar ma rog...
Le deranjeaza ca ma port mai baieteste..ca am multi prieteni (majoritatea baieti) ma numesc panarama si spun ca fac anumite cu ei (nu e asa).
Le deranjeaza ca stiu sa ma bat si da, reactionez violent la jigniri.
Le deranjeaza ca in caz ca apar probleme si mai mari, chem diferiti (spate), plus fumatul, bautul, faza ca ascult trap etc.
Ele sunt genul interesate doar de firme si haine (pentru mine nu conteaza cu ce te imbraci cat timp stii ce scoti pe gura si ai scoala vietii) lor nu li se pare normal ca la varsta asta sa vorbesti sau sa ai prieteni baieti (sau mai multi prieteni) sunt imature. Eu ma consider mai matura si mai coapta. Tot ce fac mi se pare ok, iesitul seara etc (ma numesc curva si pentru asta).
NU ma doare ce zic ele, am atatia in jur care-s fix ca mine si de ei am nevoie, vreau doar sa inteleg cam la cine e problema si sa stiu daca da, chiar e ceva de schimbat la mine. Multumesc, funda

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Parerea mea este ca problema sta la amandoua: tu ca esti violenta si injuri si te bati, ca fumezi si esti "baietoaica". O fata ar trebui sa fie fata: gingasa, finuta, plina de bucurie. Iar problema lor e ca nu stiu sa isi vada de treaba lor si sa nu se uite la capra vecinului. Dar in principiu, tu ar trebui sa te schimbi, sa fii mai iubitoare, sa lasi duritatea si injuraturile si mandria asta ca esti cineva. Iarta-le, si incearca sa iubesti oamenii, oricine ar fi el, e om, toti avem neajunsuri si probleme, frustrari si altele, asa ca intelegele si pe ele si impacati-va si lasati ura si ganditi-va cum sa fiti prietene

3 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Ești mai deschisă la minte decât de ele.
Adică la varsta ta știi mai multe decât ele poate că prietenele tale au părinții mai duri și au primit altă educație.
Nu cred că o fată ar trebui să înjure de asta nu te suportă

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Aha, nu-ti pasa, dar vii si bazai pe TPU ca nu te suporta.

| Ana126890 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Voiam sa auziti si voi ce fenomene am eu in clasa!