| AtlasBoody a întrebat:

Hei TPU
Am 15 ani, sunt baiat si am o problema in legatura cu o colega.Tocmai am inceput a 9. a si cu ea sunt foarte apropiat.
Ea s-a despartit de fostul(el are 18 ani) la scurt timp dupa ce am inceput sa vorbim.Am ajutat.o si eu sa se desparta de el.Ea nu stie daca mai simte ceva pentru el sau nu.
Eu am inceput sa am sentimente tot mai puternice pentru ea in ultimele saptamani, fiind chiar de 2 ori in ultimele 2 zile la ea sa ascultam muzica, sa ne cunoastem mai bine (ne.am dezvaluit multe secrete foarte personale reciproc) si sa ne prostim laughing
Uneori am impresia ca se da la mine(la scoala sta pe banca mea,uneori la mine in poala,ne imbratisam mult,vorbit nonstop, rade uneori chiar si cand nu spun nimic amuzant, de cateva ori ne uitam unul la altul in ochi cateva secunde fara motiv etc.Pe strada intra in mine suspicios de mult,uneori paseste ca mine,sau incearca sa fie mai rapida ca mine(PS asta ar putea fi pentru ca toti colegii comenteaza ca merg mult prea repede din cauza ca ies mult seara la plimbat ore in sir)mergem in centrul orasului, la magazine, parcuri).Eu am o problema ca nu am stima de sine dar ea tot incearca sa ma faca mai sigur pe mine spunandu.mi ca arat bine sau cu alte complimente.
Insa cu cat s.ar da la mine de mult uneori chiar pare ca nu e interesata de loc.
Acum mai merg candva saptamana asta la ea sa ne uitam la un film (a ales unul de dragoste/drama cred) si tot atunci o sa ii spun ce simt pentru ea.Problema este ca nu stiu la ce sa ma astept de la ea drept raspuns, si am nevoie de parerile voastre ca sa inteleg mai bine situatia...
Cel mai clar si bine explicat raspuns primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| Segment a răspuns:

Faptul că se pune pe banca ta nu-i dovedește afecțiunea, faptul că se așază la tine în brațe ar putea totuși să denote că te place. Uneori fetelor le place pur și simplu să se joace cu băieții, e chiar amuzant. Dacă râde la glumele tale care nu sunt amuzante probabil o face ca să nu te simți prost.
Nu prea e important ce va spune ea, e esențial doar să fii tu împăcat cu ideea că tu ai încercat. Nu prea ai nimic de pierdut, iar dacă fata te place ai doar de câștigat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se joaca cu tine, te provoaca si atat.
Este o copilarie de fetita, nimic deplasat, doar ca este inca la stadiul de copilas!