| catty443 a întrebat:

Hei TPU` happy. am auzit de o biserica.prin olt, parca.si e una pentru femei, si una pentru barbati. iar barbatii nu au voie sa intre la cea de femei ( sau invers numa` stiu. ) si daca intra va muri, va fi blestemat sau ceva de genu` thinking stie cineva cum se numeste si daca e adevarat? sau stiti vreo intamplare de genu`? happy

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Pentru femei este mai jos si pentru barbati mai urci cu masina vrei 400 de m. Se zice ca mai demult, acum vreo 5-10 ani a intrat un barbat care se imbracase ca o femeie... in manastirea unde au acces doar femeile si. a stat la slujba apoi cand a plecat a facut accident cu masina si a murit. La 200 de m de manastire. cam asa.

Barbatii au voie sa intre pana in curte(mi se pare) dar nu mai mult. Oricum manastirea pentru femei nu e asa mare. e micuta.

Sus la barbatii sunt multe cladiri. Au pamant. animale. Barbatii fac mancare si etc.

2 răspunsuri:
| mary a răspuns:

E manastirea frasinei. si acolo e legatura de blestem. nu au voie femeile. doar barbatii. slujba pentru femei se face la o biserica dar jos. iar ca sa ajungi la manastire trebuie sa urci. e in judetul valcea. am fost acolo dar. sunt femeie uite si site-ul sa te documentezi http://www.manastirea-frasinei.go.ro/

daca vrei si poze sau altceva contacteaza-ma pe privat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da an bisericile pendicostale barbati stau pe o parte si femeile pe alta etc