| diana2513 a întrebat:

Am comis-o rau azi. Sunt in clasa a 7-a si am luat un 2 la romana. Nu stiu cum sa-i zic mamei de el. Pana acum am avut numai 10 si 9.Aceleasi note bune le-au avut si fratii mei. Nu stiu cum sa-i zic mamei. Stiu ca ar trbui sa-i spun direct, dar cu ea nu functioneaza metoda asta. Ajutati-ma va rog!

8 răspunsuri:
| MrsVamp a răspuns:

Depinde de dispozitia in care e! Daca nu e intr.o dispozitie prea buna spune.i maine! dar incearca sa nu o lungesti prea mult pana ii spui fiindca ar putea afla din alta parte( de la alta persoana) si va fi mai rau sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi înmânezi un bilet cu "mami, am luat un doi" și pe urmă fugi cât mai departe.

| Solitude15 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui in fata cind e intro dispozitie mai buna deoarece daca afla de la altcineva va fi si mai ceva asa ca ia-ti inima in dinti si inarmeazte cu curaj si spune-i fundita dar de 2 nu te intrista toti citeodata mai primim cite o ratusca big grin imi pare rau pentru nota rea o sa-ti strice mediile sadsadpuppy dog eyes

| Maioru a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, se va mai intampla si la alte materii dar cel mai bine este sa-i spui mamei ca vei invata si vei indrepta nota si gata.Sa stii de la mine:Cea mai buna minciuna este adevarul si intotdeauna fapta recunoscuta este pe jumatate iertata.Deci,curaj si spune-i mamei.

| Seepty a răspuns:

Eu iti recomand sa-i zici mai rapid ca sa te scapi dar daca vrei sa o minti spune-i ca niste colegi au facut galagie in clasa si v-a dat 2 la toti.

| Diana867 a răspuns:

Buna! Pur si simplu ii spui. La inceput o sa fie putin dezamagita de tine, dar spune-i ca-ti vei indrepta nota si ca vei lua un 10. Si chiar straduieste-te sa iei un 10 atunci chiar va fi mandra de tine si ii va trece supararea. Bafta!

| CM a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa-i spui tu decat sa afle ea singura(stii...in cele din urma tot va afla crede-ma), nu te va felicita cu siguranta, dar este mai bine asa...

| HDeNiSaR a răspuns:

Spune-i cand ai de plecat undeva ca sa nu aiba timp sa se tipe pe tine.