| Hangover a întrebat:

Am dat de belea. sad Vinerea viitoare m test la chimie si eu nu am inteles o lectie! Ocuparea cu electroni a invelisului de electroni. x_x Efectiv am incercat sa lucrez, dar nu am inteles si daca pana vineri nu ma prind cum se face asta mai bine lipsesc de la scoala decat sa iau o nota mica! Sunt la filologie si stiu ca nu se pune prea mare accentul pe chimie, fizica, sau mate, dar sunt materii asa de grele si vrea sa ies cu 9 la ele! Sa iau premiul I. sad Insa la chimie nu stiu ce sa ma fac.sad Okay, deci este vorba de substraturi si orbitali. Ceva gen 1s1 2s2, poate aveti idee desprece este vorbasad Ar trebui numarul de electroni sa fie egal cu numarul z sau cevade genul.Pur si simplu nu stiu cum se face! Va rog sa imi explicatisad O sa dau cea mai plina de recunostinta funda!

Răspuns Câştigător
| Roseonlight a răspuns:

Ok cred ca am gasit ceva foarte folositor. Daca dupa ce studiezi asta tot nu intelegi sunt dispusa sa invat din nou lectia ca sa te ajut.
http://www.slideshare.net/aNdY058/structura-invelisului-de-electroni
Succes bobocel!:)

| Hangover explică (pentru Roseonlight):

Am mai lamurit putiiiin lucrurile...dar tot nu am inteles pe deplin. Nu stiu, cred ca sunt mult prea batuta in cap! laughing sadOricum, iti multumesc foarte mult!

1 răspuns: