| notsurewhoiam a întrebat:

Am facut cel mai corect lucru din viata mea azi.Ne-a adus tezele la chimie si am luat 9.5 dar nu am luat-o pe merit pentru ca m-a ajutat un coleg de-al meu foarte mult...nu luam nici 8 poate daca nu ma ajuta el si el a luat 9 si era foarte suparat ca si-a stricat media pentru ca vroia 10 si el este cel mai silitor baiat din clasa si e si mai sarac si sta la internat si mi-a fost asa mila de el...am gasit pe lucrare o greseala a profei mi-a dat 20 de puncte in loc de 15 si ma simteam asa prost incat i-am aratat-o si mi-a pus 9 si acum mi-am stricat eu media.Stiu ca pare stupid dar chiar si asa tot prost ma simt pentru ca toata lumea mi-a zis ca sunt o proasta pentru ca nimeni nu ar fi facut asa ceva in locul meu sau pentru mine chiar si mama mi-a zis ca cei corecti sunt mereu cei mai prosti.Voi ce ati fi facut in locul meu? Stiu ca nu mai pot da timpul inapoi dar ati fi facut la fel?

5 răspunsuri:
| val31989 a răspuns:

Buna.
Ai facut un lucru foarte corect. Apreciez foarte mult fapta ta.Sincer,nu as fi facut la fel... dar cu siguranta ma simteam si eu prost.Nu pune la suflet ceea ce spun cei din jurul tau.

| Cataliciiii a răspuns:

Da..ai procedat cum trebuie

| Rumi a răspuns:

As fi facut la fel. Plus as mai fi recunoscut ce s-a intamplat in timpul testului. Asa probabil profesoara v-ar fi dat testul din nou la amandoi si fiecare ar fi primit nota meritata. Incearca ca in urmatoarea ora de chimie sa vorbesti cu profesoara. Asa nu te vei mai simti vinovata.

| CannbalCorpse a răspuns:

Ai facut ce trebuie... Si eu as fi facut la fel.

| minaj a răspuns:

Trebuia sa taci! cred ca colegii te-au luat drept proasta ca asa ti-ai pierdut nota thinking in fine treaba ta. si eu sunt corecta dar stii ca in ziua de azi notele chiar nu se mai iau pe merit. e o lupta intre note si elevi