| Frreshh a întrebat:

Am fost impreuna cu un baiat de clasa a 11-a, eu fiind a 7-a. A fost totul foarte ok, se comporta foarte frumos cu bine, dar se supara foarte des asa ca am decis pur si simplu sa renunt la el. Si din cauza nervilor ( asta e o alta poveste ) i-am zis... detoate laughing. Ne-am despartit acum 4 luni, si luna asta a inceput sa comenteze sau sa tipe cand trec pe langa el, sa faca ca descreeratu. Prietenii lui au fost si prietenii mei si ma intelegeam foarte bine cu ei dar el, i-a indepartat de mine. Si nu stiu ce sa mai fac, nu-i mai suport gesturile, figurile... multe persoane mi-au spus sa-l las in pace, sa nu-i zic absolut nimic pentru ca indiferenta doare. Dar mai rau ma doare pe mine, imi si vine sa urlu de nervi. Ce ma sfatuiti sa fac?

7 răspunsuri:
| Lexiiii a răspuns:

E clar ca tipul are o problema. Este evident ca lui ii este ciuda ca nu mai sunteti impreuna, si isi manifesta dezamagirea, prin nervi, sa bage minciuni sa nu mai vorbesti cu prieteni tai. E clar ca nu ai ce vorbi cu el, pare o persoana foarte orgolioasa si nesimtita. Eu iti zic cum ti-au zis si alte persoane sa nu ii acorzi atentie, sa nu il bagi deloc in seama. Ca indiferenta doare cel mai tare. Pur si simplu unor oameni nu ai ce sa le faci asa sunt ei. Si nu ai ce vorbi cu ele. Nu te mai agita, ca nu ai de ce. Invata sa te controlezi cand e si el prin preajma. Si mereu cand comenteaza ceva aiurea sa ii spui sincer si la obiect "Daca nu te baga nimeni in seama de ce te bagi tu singur?" sau "Ce te tot agiti atata, ca iti da nimeni importanta". Ii tai tupeu cu asta.

| Rossie a răspuns:

Heei.Dupa parerea mea, lasa-l in pace cu nervii lui. Daca se comporta asa inseamna ca nu merita deloc atentia ta..si in loc sa te enervezi si tu ignora-l total sa vezi daca mai are dupa figuri in cap. Baftahappy

| StephyMonster a răspuns:

Sincer,nu ar fi trebuit să te bagi cu un băiat de clasa a unșpea și tu să fi doar a șaptea. Părerea mea e să-l lași în pace,dacă vrei poți să-i spui CALMĂ ceva de genu: Te rog încetează, te faci de râs și chiar nu are rost, asta e, mai sunt multe fete pe lumea asta, încearcă să mă uiți.
Doar fii calmă, vei da dovadă că ești o fată excelentă și nu te vei face de râs așa cum o face el. Încă o dată, tu ești nervoasă fiindcă v-ați despărțit sau fiindcă se crizează când e pe lângă tine?

| DeeYu2013 a răspuns:

Nu il baga in seama, el probabil incearca sa iti atraga atentia pana vei ceda, nu-i problema nu-l baga in seama orice ar face...in rest numai binewinking

| Medwig_Andrei_1996 a răspuns:

Spune-i sa te lase in pace daca nu apeleaza la cineva sa il sperie oleaca daca il sperie oleaca ii trece descreierarea

| onasis1961 a răspuns:

Păi nu face nimic! Lasa-l sa fiarba in suc propriu, cred ca ai facut foarte bine ca ia-i dat papucii!

| Daniela_Danieladaniela_1993 a răspuns:

Mai bine te impacai cu el ca si eu sunt a8a si am fost cu unu de a11a si m-am despartit de el si tot ca tine am patit si mai bine ma impacam cu el da acum nu mai are nici un rost e prea tarziu