| R0011 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. eu nu imi dau seama daca iubesc pe cineva sau nu. De exemplu: pe parintii mei ii iubesc pentru ca stiu ca sunt parintii mei si trebuie sa fac asta, dar pe restul? Am avut relatii de 3 luni de zile, dar tot nu imi dau seama daca i.am iubit pe respectivii baieti sau nu. Vreau sa mentionez ca am aproape 16 ani. Momentan sunt intr.o relatie, si stiu ca sunt indragostita, pentru ca ma gandesc la el in fiecare minut, si ador sa petrec cat mai mult timp cu el, si mi se face foarte repede dor de respectivul. Deci. ce simti cand iubesti?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| GroparuVesel a răspuns:

Iubirea-i cea mai importanta din starile naturale, da' e inhibata cu tot felul de interfate artificiale care simuleaza caldura si razele de soare, reflexia luminii de asfintit pe luciul apei de mare; te fac sa te temi ca n-am putea sa traim daca le stingem, dar dincolo de ele sunt stelele pe care trebuie sa le-atingem...
Daca nu simti anumite sentimente poate fi un semn de psihoza.

| ElenaErika a răspuns:

Pai cum ai zis si tu iubirea se manifesta in functie de relatia cu persoana iubita. Iubesti parintii, familia, rudele, prietenii, colegii, baietii [in cazul tau]. Pe fiecare in mod diferit. Sa trecem direct la faza cu baietii. Nu ai nici 16 ani. Nu cred ca la varsta asta ti' ai intalnit sufletul pereche. Ce cred in general adolescentii de varsta asta cand zic ca sigur sunt indragostiti ca simt ca nu pot sa traiasca fara persoana iubita si asa mai departe, asta e de fapt obsesie. Nu mai puneti atata suflet in chestiile astea. Sunt trecatoare, Sunteti copii. O sa vedeti ca dupa relatia asta o sa mai aveti 3-4 relatii si la toate o sa ziceci: "vai doamne il iubesc nu pot sta fara el, ii simt lipsa minut cu minut". Sunt trairi frumoase, atractie ciudata ce-i drept. Toate sunt firesti. Iubirea e altceva, Ceva frumos. Dar iubirea nu o vei intalni niciodata atat de usor. Pentru iubire va trebui sa lupti. Sfatul meu pentru tine este sa iti vezi mai mult de studii, ca relatii vei avea destule. Sa nu fi niciodata dezamagita din cauza unui baiat. Mereu te va astepta cineva acolo care sa te iubeasca cu adevarat. funda?batting eyelashes

| sophieLY a răspuns:

Pai cand te gandesti la el, inima iti bate mai tare, iar cand il vezi simti acei "fluturi" in stomac. Seara adormi cu gandul la el, si nu mai ai rabdare cand il vezi online si nu iti scrie, asa ca ii scrii tu prima. Te gandesti mereu la el (iti faci in minte scenarii care poate nu o sa se intample niciodata laughing ).
Nu stiu, cam asta ar fi, in general.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cam asta ar fi primul semn.Dar incearca sa-ti pui cateva intrebari.Ai putea sa-l astepti cateva luni, daca ar fi obligat sa plece departe, fara sa cauti o alta relatie? Esti mandra sa te afisezi cu el in public? Ai vrea sa iei asupra ta o parte dintr-o eventuala suferinta a lui? Daca e,, da,, atunci esti indragostita.

| CristinaForTPU a răspuns:

EEE si eu simt la fellaughing
Poi cand il iubesti simti. ca ai face orice pentru el si ca tiai da viata pentru el...
Si ca ti la el mai mult ca la tinetongue