| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutorul vostru si cer va rog seriozitate. Acum 2 saptamani mi-am inceput viata sexuala, mi-am calculat sa nu cumva sa fiu in perioada ferita si nu eram, am folosit prezervativul, iar prietenul meu nu a ejaculat in mine chiar daca a avut prezervativ, si daca a apucat sa isi dea drumu a fost foarte foarte putin ca am vazut cum si-a dat drumu dupa ce a scos-o. Mie mi-a venit ciclul duminica si m-a tinut 2 zile, insa era de culoare maronie si a fost foarte putin cantitativ. Sunt oare insarcinata?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată, stai calmă.
Ați folosit 2, ba chiar 3 metode contraceptive, 2 tradiționale, și una de barieră.
În primul rând ți-ai calculat perioada (fertilă sau nefertilă), asta fiind una dintre metodele tradiționale, și anume metoda calendarului.
În al doilea rând, spui că ați folosit prezervativul (metodă de barieră, cu certitudinea de protejare 99%) și metoda coitului întrerupt, adică el s-a retras atunci când a simțit că urmează să ejaculeze.
Este normal ca menstruația să se prezinte puțin diferit, dat fiind faptul că ți-ai început viața sexuală; este vorba de o schimbare, organismul trebuie să accepte asta.
Este vorba de o mică dereglare hormonală.
Dacă pățești același lucru și data viitoare, bea ceai de crețișoară (se găsește la plafar), și ajută la reglarea, respectiv declanșarea lichidului menstrual în mod normal (în ceea ce privește culoarea, cantitatea, consistența).
Baftă!

2 răspunsuri:
| adriana49 a răspuns:

Poate ar trebui sa consulti un medic daca ai inplinit 18 ani atunci nu iti face probleme ca o sa afle parinti deoarece nu are voie sa dea nici o informatie fara acordul tau.Eu zic sa mergi la un medic ginecolog sa iti explice mai multe.Dar nu cred ca e nici o problema stai linistita.

| TheYonutz19 a răspuns:

Nu esti insarcinata.o sa fii gravida