| IonutAlexandru98 a întrebat:

Am o dilema care ma macina de cateva luni.Nu stiu de ce dar nu pot sa ma,,lipesc" de nici o fata, nu ca as fii avut prea multe.Ma gandesc, sunt chiar atat de urat, adica nu stiu, am 17 ani, 1, 91 si intre 70-80 de kg,in ultimele luni am inceput sa trag de fiare sa arat mai bine,sunt genul de,,tocilar" imi place sa ma joc pe PC,cateodata intrec masura,dar nu sunt nici vreun obsedat care sta toata ziua in casa si sunt amuzant,asa cred,fac cam pe toata lumea din jurul meu sa rada,mai mult sau mai putin,sunt un tip mai cuminte de fel.M-am decis sa va cer parerea pentru ca,pe scurt,un prieten a vrut sa ma ajute sa ma,,combin" cu o fata,el fiind iubitul prietenei acelei fete,ea a zis ca sunt dragut,sigur minte,pentru ca nu vrea sa,,fie" cu mine.Ce ar trebui sa fac? P.S Scuze daca intrebarea e idioata, stiu ca e.

3 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Intrebarea nu e idioata. dar e pusa cam aiurea.

Nu exista o "reteta" ca sa faci ceva. Majoritatea vor spune sa iesi, sa socializezi, sa cunosti oameni. etc.

Adevarul asta e, socializeaza. Nu vine nimeni sa te traga de maneca si sa zica "hai sa iesim".

Daca consideri ca ai un - pe aspect, incearca sa scoti la suprafata ceea ce faci tu mai natural. Poti face o fata sa zambeasca/rada cand iesi cu un grup sau cu prietenii tai. Insa nu da in penibil cu glume de cct.

Vorbiti despre diferite chestii ce te atrag pe tine cat si pe ea. Gasiti voi un punct comun de conversatie.

lipitul fetelor de tine e cam mult spus. Practic ceri ceva. Ca sa ceri asta trebuie sa ai ce sa oferi, in sensul sa fi tu ca baiat calitativ. Ca o fata sa aiba un minim gram de atentie fata de tine.

Continua sala, dezvolta-te si pe alte parti. Pentru tine in special. Si oamenii vor veni in viata ta.

Si ai rabdare cu tine. Nu e nimic pierdut. E doar o perioada.

Numai bine.
http://konnstantinblog.wordpress.com/

| RedBull9988 a răspuns:

Salut! Nu esti urat deloc, din cate am inteles din intrebarea ta, tu ai probleme de comportament. In primul rand, iti trebuie mai multa incredere in tine, sa fii hotarat, sa fii sociabil, cu atitudinea de "tocilar", crede-ma ca nu poti sa te "lipesti" de nicio fata, trebuie sa fii un gen de badboy, sa ai mult curaj si vei atrage fetele.Ramane o singura solutie, sa iti schimbi atitudinea de "tocilar", sa iesi cu prietenii, sa socializezi si o sa vezi o schimbare majora.
MULT SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

You sound like boyfriend material.
Zic ca nu ai de ca sa-ti faci atatea griji, intrebarea este idioata, pe bune.
Chiar nu ai absolut nimic, doar ca fetele din ziua de azi sunt confuze (ca sa folosesc alt cuvant).
Eu una apreciez tipii tocilari si amuzanti care se joaca pe pc fara sa intreaca masura si care nu sunt obsedati ce stau toata ziua in casa laughing).
Fizic nu e nimic in neregula cu tine, esti inalt, iar daca greutatea ta variaza intre 70-80 esti slab. Continua cu sportul si nu incerca sa te combini prin prieteni, preia tu initiativa si vorbeste cu fata aia.
Nu o sa-ti spun ca o sa-ti gasesti prietena perfecta si ca trebuie doar sa astepti. Incearca sa nu fii timid cu ele, si restul se va rezolva.
Multa bafta, desi nu ai nevoie!