| AnaMary95 a întrebat:

am o intrebare...cu fundita pentru cel mai bun raspuns! pe 6 august mi-a venit prima data mentruatia, de atunci nu mi-a mai venit... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Deniise a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji deoarece este cat se poate de normal! Cel putin de primele 3 ori nu o sa-ti vina menstruatia pe o perioaada reglata a lunii.Cu timpul o sa se regleze.Nu te ingrijora este normal.De exemplu mie mi-a venit prima data in aprilie anul trecut si apoi mi-a mai venit din nou dupa o pauza de 3 luni.Si eu m-am speriat dar apoi mi s-a reglat si imi vine regulat.winking

4 răspunsuri:
| zuuzuu09 a răspuns:

E ok! Se intampla multor fete! Si mie la fel! Toata vara nu mi-a venit delocstraight face colegele mi-au spus ca e normal, mama mea la fel. Nu`ti face griji...dar daca te preocupa asa tare, vorbeste cu mama ta sa mergi la un ginecolog [winking]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din 6 august nu ti-a mai venit deloc? asta ar putea fi o problema. de obicei, menstruatia intarzie cateva zile, poate pana la 2 saptamani, alteori vine cu cateva zile mai devreme, dar de obicei oscileaza intre 28 si 30 de zile. sfatul meu ar fi sa vorbesti cu mama ta si sa mergi la un control ca sa vezi daca chiar a fost menstruatie, poate a fost vorba si de altceva daca nu ti-a venit de atat de mult timp

| xAdda a răspuns:

Poate ca nai avut intr-adevar menstruatie poate ti sa scurs doar un lichid se mai intampla la unele fete orkm du-te la un ginecolog sa te lamureascaalaughing fundita?puppy dog eyes

| RaMonaaaBaa a răspuns:

Ai spus ca pe 6 august ti.a venit pentru Prima data nu? Deci, daca pana atunci nu ai mai avut menstruatie totul e ok.mai dureaza pana se regleaza! :* nu este nimic anormal! Asteapta, cu trecerea timpului ti se va regla! :*