| AnaMary95 a întrebat:

am o intrebare...cu fundita pentru cel mai bun raspuns! pe 6 august mi-a venit prima data mentruatia, de atunci nu mi-a mai venit... ce sa fac?
Multe fete de la mine din clasa s-au mirat deoarece mie mi-a intarziat aproape 4 luni...

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Dacă e pentru prima dată, nu vine regulat doar după un an sau 2.
Am auzit de femei care au ciclu odata la 6 luni, iar in rest au perioade de cate o luna in care sangereaza in fiecare zi. Sau chiar femei care au sangerari care par menstruale (tin 3 zile, apar odata la 26-28 de zile).

2 răspunsuri:
| 4K985TY a răspuns:

Salut cei care nu au menstruatia la timp de aceea ca e neregulata sau pate ca esti insarcinata

| Lizziiiee a răspuns:

Este absolut normal, nu te ingrijora. Asa este la inceput happy, la unele fete dureaza mai mult la altele mai putin. La scoala au venit niste specialiste sa ne instiinteze de acest fapt si ne-a spus ca acest lucru este absolut normal si ca nu trebuie sa ne speriem happy >big grin