| xChampiionOrLooser a întrebat:

Am o intrebare: Cum va fi clasa a7-a?! Grea, usoara!? Am auzit ca voi avea materii noi precum: "Chimia" si "Ed.Civica" Daca da, explicati-mi si mei cat de grea e "chimia"si cum este "ed.civica"
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Dacă eşti atent din primele ore şi te mai şi străduieşti să înveţi sau să îţi mai faci o temă, chimia nu ţi se va părea atât de grea.
La cultură civică, vei învăţa despre Guvern, Parlament, Familie, Preşedinte, Constituţie. Nu este atât de greu, însă trebuie să înveţi.
Acum, depinde şi de profesorul pe care îl ai.
Clasa a 7-a este destul de grea, mai ales la fizică şi matematică.
Este multă materie.
Însă trebuie să înveţi de la început şi totul va fi bine.
Baftă!

2 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Chimia e uşoară dacă eşti atentă în clasă şi o înţelegi. Ed. Civică trebuie să înveţi mai mult, după părerea mea, dar nu-i foarte grea. Şi nici nu o să faceţi chiar aşa multă. Cel puţin la mine aşa a fost... depinde de profesori. Iar clasa a 7-a mi s-a părut grea la matematică, în rest a fost destul de ok.

| Morphines a răspuns:

Dacă înveți totul este ușor.
Chimia este o materie complexă și complicată. Dacă n-o s-o pricepi o să ai mari probleme.
Educația civică este la îndemâna oricui. Dacă clasa a 7-a este grea, ce să mai spunem de a 12-a? happy