| patry01 a întrebat:

Am o intrebare. Intr-o zi vorbeam cu o colega pe skype si m-a suant tatal meu (parintii mei sunt divortati) si el mi-a zis sa il sterg de pe skype ca el a avut conferinta video la servici si au vazut toti ca eu eram on pe skype. Eu i-am zis ca ce, nu mai am voie sa stau pe skype din cauza asta si tot felul de lucruri pe care le-am zis la nervi. Bineinteles ca l-am sters de pe skype, si de atunci de o saptamana tata tot incearcat sa ma sune, dar eu nu i-am mai raspuns la telefon(Sunt foarte incapatanata ). Acum imi pare rau de ce am facut si vreau sa repar (tatal meu e genul de persoana care iti scoate ochi cu fraze de genu "Ti-ai adus aminte de mine" ) Ce sa fac ca sa iasa bine?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Poti sa-ti ceri scuze pentru faptul ca nu i-ai raspuns la telefon si sa incerci sa stai pe skype atunci cand tatal tau nu este la serviciu, daca pe el il deranjeaza asta.

3 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Raspunde-i si spune-i ca si el a gresit mult. Adica ce are daca vedeau colegii lui ca tu esti online? Ii e rusine cu tine. Dar oricum incearca sa te intelegi cu el bine ca pana la urma e parintele tau.

| ClauditaSmile a răspuns:

Poti sa te duci pe la el si daca e sa iti zica "Ti-ai adus aminte de mine" poti sa ii spui "Aduti aminte care dintre noi 2 a spus celuilalt sa scoata de pe skype"(deci se intelega ca nu mai vroia sa il bagi in seama). Poti sa ii mai spui ca tu esti mica si se mai intelege sa faci multe greseli. Cand te intalnesti cu el poti sa ii dai si un pupic sau daca ai bani sa ii cumperi si ceva

| zuzyalecsutza a răspuns:

Raspunde-i si daca iti zice ''ti-ai adus amite de mine.'' spune-i ca ai fost suparata pe el si de asta nu ai raspuns