| ConnY a întrebat:

Hei TPU... am o mareeeee problema. Am fost cu un baiat o mica perioada de timp si de cateva luni imi da tot felul de mesaje. ma suna de 50 de ori pe zi..si zice ca vine la mine acasa sa vorbeasca cu ai mei..si nu vreau sa afle mai ales tata... vreau sa stiu daca pot sa ii fac un ordin de restrictie fara sa afle ai mei. a inceput sa fie foarte stresant. nu il mai suport e disperat.Va rog sa ma ajutatisad.

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

Nu cred ca poti sa faci ordin de restrictie fara sa afle ai tai. Poti sa-i blochezi numarul telefon ca sa nu te mai sune sau poti sa-ti schimbi tu numarul de telefon. Iar daca il afla si tot nu se potoleste spune-i tatalui tau (ca doar esti copilu lui si sigur vrea sa te protejeze) ca unu nu te lasa in pace, ca e obsedat. E de ajuns sa vorbeasca o singura data tatal tau cu el si cred ca o se potoleasca, iar de nu una dupa ceafahee hee

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Chiar ca e disperat dar daca vrei saobtii un ordin de restrictie trebuie sa vorbesti cu parintii[banuiesc ca esti minora si nu o sa te bage nimeni in seama]

| IsabelaIssa a răspuns:

A, deci nu mai sunteti impreuna dar tot insista? Pai si ce ar avea de spus parintilor tai daca tu nu il mai vrei? laughing Tu de ce ii mai raspunzi la telefon? Iti poti schimba si numarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil esti minora, cine crezi ca iti da tie ordin de restrictie?