| lauricaaa246 a întrebat:

Hei TPU, am o mica problema, stiu ca aici vine vorba despre medic, dar intai de toate, as vrea sa va stiu parerea. De aproximativ 2-3 saptamani, mi-a aparut o umflatura langa clavicula, intre umar si gat, pe partea stanga. Nu ma doare, insa este o vena destul de evidenta care porneste dinspre gat, spre acea umflatura. Nu este tare, insa vizibila si se simte la atingere si uneori simt mici presiuni, gheare. Am trecut cu vederea pana acum, deoarece am zis ca poate fi de la carat si ca se va retrage, insa nu s-a retras si a inceput sa ma ingrijoreze, deoarece am citit destule articole pe internet, care mai de care. Tin sa mentionez ca am avut o raceala destul de puternica, cu dureri de urechi si ganglioni si ca am 15 ani. Stiu ca aceasta este o intrebare buna de adresat medicului, dar as vrea sa stiu ce credeti ca este. Multumesc mult! Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Am avut si eu o umflatura in partea stanga tot intre gat si umar si ma deranja daca atingeam. Nu eram racit si nu stiu cum aparuse dar a disparut dupa o saptamana sau doua, ma speriasem ca si eu citisem tot felul de chestii cum ca ar fi o tumora sau ceva, incearca sa nu dai atentie si ia niste parasinus sau ampicilina daca te doare. Poti sa te duci la medicu de familie, eu nu ma duc la medic decat daca is pe moarte laughing de obicei ma vindec de la aproape orice dupa 2 saptamani maxim.

1 răspuns:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Auci, nu mai citi pe net pentru ca mai rau te sperie! mai asteapta putin, si daca nu se retrage cere sfatul parintilor si daca nu da'i o fuga la medicul de familie ca e moca :*