| Xscape a întrebat:

Am o " problemă ", dacă pot spune aşa.
Nu pot să mă îmbăt laughing Da, e comic, dar chiar aşa e.
La majoratul unui prieten, de acum o săptămână, de exemplu, s-a băut hard. Adică, s-a început cu 3 shoturi de Finlandia. După vreo 3-4 beri, vin, iar ca să fie bine, un 50 de whiskey. ( şi nişte Strongbow printre ) După toate astea, eu eram abia puţin ameţit. Restul care au băut erau " luaţi " calumea. Nu că mă plâng, sau ceva. dar care e răspunsul? Mereu când merg la evenimente de astea, se bea, că na, şi toţi beau ca să prindă curaj sau să se distreze. Ok, beau şi eu dar e ca şi cum aş bea apă laughing La un majoratul de ieri nu s-au băut tării. Doar bere şi vin. Şi vă daţi seama că nu aveau niciun efect pentru mine, după 2 beri şi 4 pahare de vin m-am plictisit şi n-am mai băut laughing
Da, ok, puteţi râde, şi mie mi se pare comică treaba. Dar totuşi " iezistă " vreo explicaţie? laughing Adică ce organism am de nu se " dă " după băutură?
Mulţumesc laughing)
Am 17 ani >- 18 soon.

2 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Poate sângele e de vina? (sau Deliric)
Daca esti asa curios ai putea sa-ti faci niste analize de sange si ii zici tipului/tipei de acolo de treaba asta laughing
Succes!

| EllaM94 a răspuns:

Poate fi din cauza alimentatiei, daca mananci mancare cu grasimi sau salate cu mult ulei se intampla ce spui tu, nu te inbeti. Grasimea/uleiul face pansament stomacal astfel incat alcoolul nu este absorbit in organism. Sau ai mult antrenament! happy