| Cristinaa933746 a întrebat:

Am o problemă. Plac 2 băieţi în acelaşi timp.

O să le spun X şi Y.

Pe X l-am cunoscut în urmă cu 1 an, el de atunci a încercat să fie cu mine. La început eram cei mai buni prieteni,ne spuneam totul, vorbeam ore în şir, ne vedem în unele weekend-uri, el mereu îmi vorbea despre sentimentele lui happy. Eu nu prea dădeam atenţie atunci eram într-o relaţie. După aproximativ 4 aşa. am început şi eu să mă ataşez de el. şi ne-am combinat. a fost bine, ne certam,ne împăcam. dar mereu continuuam să vorbim, şi mereu ne şi împăcam. Cu el pot să fiu exact eu, m-a văzut plângând, nemachiată, nearanjată, ştie totul despre mine, îmi ştie comportamentu, doar după voce îşi dă seama cum mă simt şi cum nu. Însă cu el situaţia este mai complicată, sunt prieteni lui care se bagă în relaţie, şi tot felul de vorbe. şi la un moment dat m-am săturat şi am pus capăt relaţiei chiar eu. asta acum 2 săptămâni.

Acum Y : Y este un băiat care îl cunosc de 2 luni de zile happy. El nu ştie aşa de multe despre mine, şi nu este la fel la comportament ca X. Este mai matur, într-adevăr, este atent, îmi vorbeşte frumos. şi se comportă frumos. Dar nu este aşa grijuliu şi aşa păsător ca X.

Cu X nu cred că voi mai putea fii împreună din cauza persoanelor care se bagă. iar cu Y... nu ştiu ce ar fi.

Simt că îmi lipseşte X, nu suport să ştiu că poate să fie cu alta, sau că nu o să mai vorbim după atâta timp cât ne cunoaştem, dar şi de Y sunt ataşată.

straight face

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Il iubesti pe x dar nu suficient de mult daca te simti atasata de y, eu zic sa-i dai o sansa la y

| XxLauraVaZambestexX a răspuns:

Tu stii mai bine ca oricine altcineva ce e intre tine si X si intre tine si Y. Eu zic sa te gandesti foarte bine la ce urmeaza sa faci totusi.

Răspuns utilizator avertizat
| hello1234 a răspuns:

In primul rand acele persoane nu ar trebui sa se bage in viata ta. Dupa parerea mea de y iti place dar pe X il iubesti. Ar trebui sa-ti pui urmatoarea intrebare: Cu care ma simt mai fericita? Din moment ce y doar zice anumite lucruri dar nu prea e grijuliu, esti sigura ca te place cu adevarat? Intre tine si X s-a creat o legatura speciala. Vrei sa dai cu piciorul la tot doar pentru ca unele persoane nu-si vad de treaba lor? Sper sa alegi calea cea buna!:*

| Cristinaa933746 explică (pentru hello1234):

Ai dreptate aici, dar la un moment dat simţi că numai poţi face faţă. şi preferi să renunţi. lupţi cât lupţi şi nu dai atenţie vorbelor, dar la un moment dat simţi că te sufocă.

| watafacyoayo a răspuns:

Combina-te cu Y