| TiffanyTpu a întrebat:

Hei TPU...am si eu nevoie de un sfat...
sa incep cu inceputulhee hee
anul trecut mi-a placut de un baiat din liceu mai mare cu 1 an ca mine! atunci vorbeam mult si la telefon si pe mess, etc... tot atunci, ne-am intalnit odata, era iarna, ningealove struck si ne-am sarutat...
timp de 2 zile nu am mai vorbit dupa ce am iesit si l-am intrebat eu daca e cv intre noi si a spus ca lui ii place de mine, sunt frumoasa dar nu poate fi nimic intre noi deoarece nu avem cum sa petrecem timp impreuna(eu fiind de dupa-masa la scoala si el de dimi...si eu faceam naveta ca nu eram din oras)
de atunci nu am mai vorbit chiar ca la inceput ...doar strictul necesar!
acum simt ca il plac tot mai mult si as vrea ca sa-l fac sa simta asta dar nu intr-un mod direct...ci intr-un mod in care sa-l fac pe el sa vrea mai mult! sa-l fac pe el sa vrea o relatie...deci, cum as putea face astabig grin?
p. s.:acum suntem aman2 de dimi, deci asta nu ar mai fi o problema:d
p.s.2.:vreau pareri si de la baietibig grin
dau funda`:X
pupici:*

1 răspuns:
| Ioanaa28 a răspuns:

Cred ca te ptot ajuta! Nu sunt baiat, nu am fost in locul tau, dar ma pricep la chestii de astea!
In primul rand vorbeste cu el! Daca acum puteti petrece timp impreuna e mult mai simplu! El nu ti-a zis nimic pentru ca probabil nu are curajul necesar sa revina la tine! Incearca sa vorbiti pe mess, la telefon sau fata in fata! Daca inca simte ceva pentru tine fa tu primul pas si dupa o sa ii faca el pe toti! happy