| justme08 a întrebat:

Hei TPU.Am si eu o intrebare...Cum sa o fac pe o prietena de-a mea sa nu mai asculte manele...de fapt ea asculta orice gen de muzica inclusiv manele si ma scoate din minti.Nici nu arata a manelista, le asculta oricum la casti nu ca toti ceilalti pe strada la maxim. Dau fundita. MS

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Nu incerca sa o schimbi mai ales daca iti e prietena...accepta asa cum e, spune-i doar o parare sau un sfat pe care daca vrea sa il respecte il respectahappy

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Încearcă să îi explici că manelele nu sunt tocmai cel mai inteligent şi cultural produs al omului şi că mai mult îi dăunează decât o încântă. Spune-i că sunt o mulţime de melodii cu adevărat excelente în lume pe care le-ar putea asculta, eventual recomandă-i tu ceva mai frumos. happy

| PastilăBă a răspuns:

Din nefericire am şi eu asemena prieteni, le'am spus doar sa nu mai asculte în preajma mea şi au acceptat.
Nu vreau să încerc să'i schimb deoarece nici ei nu fac asta cu mine.Baftăhappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi le-am şters pe toate din telefon şi din pc. nu am mai ascultat, România e o ţară cu prea mulţi smecheri şi barosani pe mp...

| adee_4040 a răspuns:

Zici ca e o prietena dea ta pai cum au zis si ceilalti nu incerca sa o schimbi toti avem defecte, nici mie numi prea plac manelele dar unele ma fac sa rad de mor laughinglaughing eu as zice sa incerci sa faci misto de manelele pe care le asculta ea, ironizeazale fa-o sa rada si dupa aia intreab-o "chiar nu tei plictisit de genul asta?"hai succes

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce treabă ai cu gusturile ei?
Dacă o consideri prietenă trebuie să o accepți așa cum este!
Pa, pa.

| justme08 explică:

VA multumesc tuturor pentru sfaturi...