| JustBaby24 a întrebat:

Hei TPU... Am si eu o întrebare : Mătușa mea are un frate, fratele ei are un fiu, e posibil ca eu si fiul lui sa fim verișori de vreun grad? Gen. Eu sunt nepoata mătușii si el la fel. Știu ca ii complicat dar totuși sper ca ma ajuta cineva

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Matusa asta este vreo ruda de sange cu mama sau tatal tau? Adica frate, sau sora?

| JustBaby24 explică (pentru Violleta2022):

Nu, tatăl meu e frate cu soțul mătușii deci... El e unchiul meu

| Violleta2022 a răspuns (pentru JustBaby24):

In cazul asta, nu sunteti rude de sange ci veri de-a 7-a spita la caruta!

| wpetterssone a răspuns:

Tu ești văr de gradul I cu fiul mătușii tale. Copilul tău va fi văr de gradul II cu nepotul mătușii tale.

| Violleta2022 a răspuns (pentru wpetterssone):

Tocmai a explicat, ca nu-i copilul matusii ci a fratelui matusii!