| anamaria0974 a întrebat:

Hei TPU am si eu o problema iubesc un baiat de ceva vreme dar el este intr-o relatie cu o fata si nu stiu cum decurge relatia lor si nu ma intereseaza il plac foarte mult si vreau sa fiu cu el dar el nici nu ma baga in seama am incercat sa-l cuceresc dar nu merge el este un tip de cartier nu prea il intereseaza de persoana de langa el si nu prea-i acorda multa atentie asa se intampla si cu actuala lui iubita multi mi-au spus ca am sa patesc si eu la fel daca este sa fiu cu el si ca voi suferi mai mult decat sufar acum ca nu sunt cu el. ce credeti daca ma combin cu un baiat pe care nul plac deloc voi reusi sa-l uit pe baiatul asta chiar daca il iubesc mult sau credeti ca imi voi face mai mult rau si voi suferi mai mult? va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Buna, daca el e un imprastiat si nu stie ce vrea, eu zic sa cauti sau sa astepti un alt baiat care ti se potriveste nu? Ce vrei sa fii si tu pe lista dezamagirilor care au trecut prin bratele sale? Fruntea sus trebuie sa ai orgoliu si sa tii si la onoarea ta si vei vedea ca va apare el si baiatul care o sa te merite si sa-l iubesti! Multa bafta!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Opa, este băiețaș de cartier? Interesant!
Lasă-l în pace, că dacă vede că îl cauți și spui pe la colțuri că-l iubești, poate profita de naivitatea ta și te mai lasă și cu buza umflată.
Lasă-l în lumea lui, nu te mai implica sentimental în relații "visătoare" și îți vezi de treaba ta. Oare nu este niciun băiat de care tu să nu știi că-ți poartă sâmbetele?
Mai așteaptă.
Pa, pa.

| Elena_9064 a răspuns:

Buna.Deci daca el este o persoana mai diferita si nu ii prea place sa ''iubeasca'' este logic ca vei suferi mult.Si nu trebuie sa ''stai'' cu un baiat daca nu il placi pentru ca asta nu este iubire si nu o sa il uiti pe baiatul ala. Daca tu vrei sa il uiti pe ''baiatul de cartier'' atunci trebuie sa te indragostesti de alta persoana.Si trebuie sa nu te mai gandesti mereu la ''baiatul ala'', trebuie sa ii gasesti defectele si sa te gandesti ca nu este prsoana potrivita pentru tine.Nu te merita si tot felul de chiesti din astea, stiu ca o sa iti fie greu dar o sa reusesti.MULT SUCCES.

| AannA a răspuns:

Hey! O relatie cu un "baiat de cartier" am avut si eu si sincer nu am dus`o foarte bine, si eu il iubeam si vroiam sa fiu cu el si am facut in asa fel incat am reusit si acum imi pare raw.Sincera sa fiu atunci acel "gigolo" mi-a dat papucii pentru alta, iar eu nu l`am mai cautat si mi-am facut al gagic cu care am zis ca daca ma combin voi uita de cel pe care chiar il iubeam.Ghinionul meu este ca aceea fata cu care se combinase el la jucat pe degete si i`a dat papucii, iar el s`a intrors la mine...eu am acceptat sa ma impac cu el si ii dadusem papucii celulilat[care chiar ma iubea cu adevarat]. Dupa putina vreme am realizat ca baietasul meu continua sa ma insele si etc.Atunci i-am zis "ADIO" si m`am rentors la acel baiat pe care il cunoscusem stiind ca el ma iubeste cu adevarat. Sfatul meu este sa lasi destinul sa hotarasca pentru tine si sa acepti baiatul care vine el singur la tine, nu pe cel la care te duci u.Succes sper ca ti-am fost de ajutor!winking

| Theodoraa a răspuns:

Prin acelasi lucru trec si eu straight face
Daca te combini cu altcineva nu cred ca o sa poti sa il uiti.(Am incercat).O sa te oftici daca o sa fii langa alt baiat decat cel la care tii si o sa te simti super aiurea:-