| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU... as vrea sa imi explicati si mie ce inseamna "orgasm"... dau funda! happy

5 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Orgasmul este punctul culminant al placerii intr-o relatie sexuala. La barbat se finalizeaza prin ejaculare iar la femeie au loc contractii dese si incontrolabile, iar unele femei au parte de ceea ce se numeste "ejaculare feminina".

Răspuns utilizator avertizat
| Deliα a răspuns:

Cauta in dictionarul roman online.

| MadalinaaIoana a răspuns:

Hei! Orgasmul apare atunci cand doua persoane fac dragoste. La un moment dat, daca femeii ii place, va scoate niste sunete din placere. Si asta se numeste orgasm.
Funda?

| LoredanaaAndreeaa a răspuns:

Definitia medicala / fiziologica a orgasmului: Cercetarea medicala a incercat sa defineasca orgasmul bazandu-se pe ce se intampla in corpul uman. S-a masurat accelerarea pulsului, temperatura corpului, inrosirea pielii, schimbari hormonale, schimbari ale sensibilitatii, contractiile musculare, ejacularea, si multe altele. Cercetarea ne poate da o masuratoare "medie" a orgasmului, dar nu exista limite stabilite pentru aceste masuratori. Totusi, toate aceste schimbari ale corpului, au fost folosite pentrua dovedi ca a avut loc un orgasm.