| adela2012 a întrebat:

As vrea sa imi fac un blog, dar nu stiu despre ce.Cateva idei?

6 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Depinde despre ce vrei tu sa vorbesti.
Poti despre carti, filme, muzica sau alte hobby-uri, poti despre viata ta personala, sau despre problemele vietii in general (adica cu o tenta filosofica).
Poti sa postezi videoclipuri, poze, povesti amuzante, sau tot felul de povesti impresionante ale unor oameni (cum sunt cei care au participat la razboaie si au facut fapte foarte bune, dar nu sunt cunoscuti- asta presupune niste munca de cercetare).
Presupun ca esti fata, deci, ai putea posta idei de manichiuri, imbracaminte sau coafuri. Sfaturi de tot felul pentru fete. De exemplu, ''reguli intr-o relatie'', ''ce sa nu faci la prima intalnire'', ''cum sa faci un baiat sa nu te placa'', etc. (ai prins tu ideea).

Poti discuta politica sau problemele din lume.

Sunt grameeezi de subiecte, trebuie doar sa scrii ce te atrage ).

O zi frumoasa!

| AlinaOneDirection a răspuns:

Poti face un blog legat de hobby-urile tale. Adica daca iti place muzica, poti spune ce artisi preferi, de ce?, ce iti place la ei? Daca iti pace moda, poti face un blog unde sa pui tinute create de tine, sau sa pui poze cu tinute ale vedetelor. Erau doar cateva idei. Bafta!

| Brotacelul a răspuns:

Alege subiectele care te atrag si despre care tie personal ti-ar face placere sa citesti. Nu e recomandat sa faci ceva doar de dragu de a-l face.
Ca platforma recomand www.ucoz.ro - super usor de folosit si are multe de oferit :)

Răspuns utilizator avertizat
| IoanaIvi a răspuns:

In primul episod poti sa vorbesti despre catei si pisici tuturor le plac animalele. Apoi poti sa faci adear si provocare cu animale pentru ca trebuie sa le spui celor care te privesc (la sfarsitul episodului)sa lase provocari.

| Skateriţa a răspuns:

Ce parere ai de un blog despre adolescenti, relatii, animale, moda, muzica, actori, cantareti sau chiar despre sentimente? Poate sa fie si ceva de divertisment daca asta iti place.Bafta!