| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa va intreb cv in special pe fete e ceva cam jenant pentru mine dar na:-s vreau sa va intreb ce alimente/vitamine sunt necesare pentru cresterea sanilor mai repede? P.S:am 12 ani. Am pus aceasta intrebare deoarece la mine in clasa toate fetele mai putin eu si inca 2 fete nu avem mai deloc. va rog din suflet si fara silicoane sau mistouri.:-s FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Flu a răspuns:

Nu ai de ce sa te grabesti. Ai 12 ani, deci esti in crestere. Iti vor creste de la sine atunci cand iti va veni ciclul. Si chiar daca ti-a venit, pana pe la 17 ani or sa-ti tot creasca happy. Medicamente nu e bine sa iei. Nici vitamine. Pentru ca poti incepe sa te ingrasi foarte repede si sa nu mai poti slabi. Lasa corpul sa-si faca treaba si o sa te iubesti in cativa ani. Esti frumoasa asa cum esti!

| InnaBotezatu a răspuns (pentru Flu):

Mersic pentru ajutor:*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scumpo mai ai timp sa te dezvolti.Eu zic sa nu te grabesti.Nu e bine sa incepi de acum sa iei tot felul de pastile sau vitamine pentru ca pot avea efecte grave asupra organismului tau.happyPana la 17-18 ai timp berechet.:* Deci nu te grabi.winking

| EvelynCocainIIIa6 a răspuns:

Nu fac misto dar MULTI zic ca daca iei pastile antibaby(anticonceptionale) cresc sanii happy Eu iau dar am 15 ani. Nici aia nu e normal, dar daca nu ti-a venit inca stopul nu e indicat sa iei big grin Si eu iau doar pentru ca sa nu-mi mai vina stopul, ca am dureri naspa de burta si ametesc ca vaca big grin Mai lesin prin buda si nah, mamamea a explicat asta medicului ginecolog si iote-ma ca am reteta si pastilele; D