| Anohana a întrebat:

Cate kg trebuie sa slabesc pentru a scapa de 10 cm din talie si fund? Funda! happy

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Daca vrei sa slabesti,nu cred ca poti DOAR in talie si fund. Depinde si de inaltime,varsta,sex,ca sa stii daca ai o greutate "ideala". Poti face cateva exercitii fizice,pe langa o dieta adecvata.
Exercitii pentru talie:aseaza-te pe podea,stai pe o parte, sprijina-te pe cotul drept, intinde picioarele, ridica piciorul stang pana la nivelul umerilor, tinandu-l incordat.Fa 30 ridicari, apoi schimba. Fa abdomene, culcata pe spate, cu mainile la ceafa si picioarele usor indepartate si indoite din genunchi.Fa 3 serii a cate 20 repetari. Ridicarea simultana a trunchiului, din sprijin pe brat in sprijin pe antebrat si revenire in pozitia initiala. 4 serii a cate 30 repetari.
Exercitii pentru FESE:stai pe burta, tine capul sus si incordeaza abdomenul.In acelasi timp ridica mana stanga si piciorul drept, apoi schimba.Repeta de 10 ori.Stai intinsa pe burta, cu picioarele drepte, capul sprijinit pe brate, indoaie piciorul drept cu talpa indreptata in sus si ridica usor de la sol piciorul de 20 ori, apoi schimba piciorul.

| Anohana explică (pentru pietrean):

Nu vreau doar in talie si fund..cam peste tot.dar zic asa..am 85-70-99 si de aia intrebam.

| kteichd a răspuns:

Trebuie sa te apuci de exerciti si o sa vezi nu avem de unde sa stim cam cat.