| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveți despre relațiile de prietenie la distanță? Urmează să mă mut din țară iar cea mai buna prietena a mea cand a aflat a început să plângă. Imi e frica sa nu ne distanțăm. Ceva sfaturi? A mai trecut cineva prin asta? : ((((

Răspuns Câştigător
| Salisa a răspuns:

Dacă este sa îți fie prietena, o sa îți fie crede-ma. Am 2 exemple de relații la distanta.
Primul este legat, de o prietena pe care am cu cunoscut-o pe net, când eram in clasa a 10-a. Ne vedem de câteva ori pe an, deși nu stam in același oras și este o distanta destul de mare între noi. Suntem prietene de 7 ani!
Iar cazul 2, este legat de prietena mea cea mai buna care a fost plecată in Anglia 2 ani, iar acum sta in București. Cât timp a fost plecată din țara am ținut mereu legătura. Și pe ea o știu de 5 ani.
In concluzie, dacă cineva îți este prieten si te vrea in viața lui, o sa fie! Indiferent ca este la un bloc dinstanta, sau in alta țara. O zi buna!

3 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Inevitabilul e pe drum.

| anonim_4396 explică (pentru Endoryus):

Adică?

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multe relatii (baiat/fata, barbat/femeie) care nu tin. Astea de prietenii sunt si mai mare o gluma.