| Ioana_Nicoleta_1997_WKSP a întrebat:

Cine imi dă si mie câteva sfaturi despre politistii de frontiera? A-si vrea sa dau acolo insa sunt indecisa! Puteti sa imi povestiti cum e programul acolo, daca este foarte strict! Probleme voi invata si le voi lua dar nu stiu daca ma voi adapta

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Despre politia de frontiera nu stiu chiar atat de multe, daca vrei iti zic de armata. De cate ori am vb despre militienii de frontiera cu mai multi oameni ( din toate clasele sociale si cu situatii materiale diverse ) cu toti am ajuns la aceeasi concluzie si anume : Daca fiecare roman ar lucra doar o luna la vama cu schimbul Romania ar fi o tara bogata. Acolo se invart bani cu tona, pachete, treceri ilegale de frontiera ( nu ma intreba de unde stiuwinking ). Oricum daca reusesti sa ajungi acolo poti sa fii sigura ca ajungi CU MACAR 100 de euro acasa pe zi ( mai ales daca esti pusa la granita cu Ungaria mama mamaaaaa ) daca nu chiar 200-300winking, deci cu salariu nu-i problema. Doar ca acolo trebuie sa stii cand sa taci si cand sa vb si mai important este ce si cum spui ca toti trag sa ajunga la politia de frontiera de rau ce e laughing). Tu du-te pe site-ul MAI si vezi acolo unde trebuie sa mergi mai exact sa te informezi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''a-și''. La Oradea poate ai avea vreo șansă. ))