| Natiiiiiii a întrebat:

Hei, TPU! Cine ma ajuta sa inteleg domeniul acesta al biotehnologiilor industriale, eventual dintre cei patiti, trecuti sau in trecere pe acolo.

2 răspunsuri:
| Robertel92x a răspuns:

Http://www.ces.ncsu.edu/depts/foodsci/ext/pubs/bioapp.html Biotehnologia utilizeaza organismele vii si sistemele biologice, prin diferite tehnici, pentru a obtine noi produse pentru om si societate. Aceasta dateaza inca din preistorie, insa a luat amploare in secolul XXI, si fost cercetata si descrisa ca un concept cam pe la jumatatea secolului XX.