| Ingerfararipi333 a întrebat:

Colega mea de banca, care imi si este buna prietena, vorbeste cu un tip care a terminat clasa a 12a anul acesta(noi suntem clasa a 10a). Ea spune ca nu are de gand sa fie impreuna cu el dar nu prea cred... am facut o gluma cu ea vineri si i-am zis ca o sa-i dau si eu cerere de urmarire pe Instagram, dar se uita urat la mine si mi-a zis sa nu ma gandesc la asa ceva. Eu il cunosteam pe acesta de ceva timp, doar asa din vedere, si imi cam place de el, dar ma gandesc si la prietena mea cea mai buna in acelasi timp, cum sa procedez? In ciuda tuturor, sa ii dau follow? Sau ce sa fac? Stiu ca nu este frumos, dar nu ii poti interzice inimii... ea se poarta urat cu el, din cate am vazut, dar el nu zice nimic. Vreau sfaturi, multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Jok12345 a răspuns:

Sunteti prietene, Instagram-ul e facut pentru a avea urmaritori si a urmari la randul tau. Nu te mariti cu el daca ii dai follow, baiatul poate nici nu va realiza ca si tu il urmaresti. Prietena ta ar trebui sa inteleaga ca tu dai follow cui vrei tu. Si eu am iubita, sunt baiat, iar colegii mei de clasa sau alti prieteni dupa ce au auzit ca am iubita au zis sa ii dea follow sa o vada. Asta nu inseamna ca gata, mi-o va fura. E ceva normal. La randul prietenei mele tot a zis altora si aceia mi-au dat follow. Deci concluzia: Incearca sa ii explici ca e un simplu follow, ca ce legatura are daca ii dai tu follow. Sunt o multime de fete care ii dau. Tu doar ii dai follow, nu ii scrii. Poate lui deja ii scrie alta fata de la voi din liceu. Incearca sa ajungi la un numitor comun cu ea. Explicand-ui ca e prostesc sa iti interzica sa nu dai follow cuiva pe Instagram.

| Ingerfararipi333 explică (pentru Jok12345):

Ai fost singurul care m-a inteles! Multumesc! Restul. vedeti-va de treaba daca nu intelegeti. Pacat ca nu merge sa iti dau funda!

5 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Mama ce dilema. Cat cancer. II dai follow si dupa o sa vina la tine cu flori si ciocolata.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti pasa de prietena ta cea mai buna, atunci ai bun simt macar si abtine-te!
Niciodata, dar absolut niciodata nu te dai la baiatul pe care il place prietena ta.
Daca prietena ta ti-a spus deja "sa nu te gandesti" atunci, respecta-i rugamintea si nu-ti bate joc de ea.
Sunt miliarde de baieti pe lumea asta si tu taman pe ala il vrei. De ce? Foloseste-ti putin creierul, inainte sa-ti distrugi o relatie de prietenie.

| Donsavas a răspuns:

Plăcerea e tot mai mare cand ti o cauti...e si trecătoare. Nu merita sa ti bați atât capul pentru o ambiție sentimentală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prietena buna ai. poti face sex cu el, dar sa Nu cumva sa-i dai follow pe Instagram. Eu zic sa o asculti, prietenul la nevoie se cunoaste.