| EAlice a întrebat:

Colega mea, ma innebunit si vrea si ea cateva titluri de povesiti, insemnari, pentru adolestenti, nu stiu, cum e "Insemnarile unei pustoaice" dar oneline. Multumesc. Funda! Si cat mai repede, mersi!

8 răspunsuri:
| Merilynne a răspuns:

Nu se gasesc cartile recent aparute online. Daca vrea m poate sa le cumpere in format ebook pe calculator sau in editie tiparita de pe elefant.ro.
Daca se pricepe la engleza, ar trebui sa urmareasca site-ul amazon.com deoarece deseori apar diverse carti ebook pe gratis si le poate downloada.

| Iubibilăă a răspuns:

Nu inteleg foarte bine cu ce te pot ajuta. Poti explica oare intrebarea?
Multumesc.

| EAlice explică (pentru Iubibilăă):

Deci, vorbeam cu colega mea, care stie ca am cont pe TPU, si m-a rugat sa pun o intrebare in care sa cer cateva titluri de carti/povesti pentru adolescenti oneline. Daca stiti cateva, pentru a ne ajuta, ar fi super. Sa nu fie nici din acelea de adormit copii laughing) nici plictisitoare, sau mai stiu eu ce romane politiste. laughing) Am dar ca exemplu "Insemnarile unei Pustoaice", o care destinata adolescentilor. Deci daca ne poti ajuta ar fi super. Multumesc!

| Iubibilăă a răspuns (pentru EAlice):

Jurnalul unei pustoaice.

| EAlice explică (pentru Iubibilăă):

Poi e acelasi lucru straight face

| Iubibilăă a răspuns (pentru EAlice):

Imi pare rau dar altceva nu mai exista.
Ce putem face?

| EAlice explică (pentru Iubibilăă):

sad ee, atunci o sa o pun sa imprumuta carti de la biblioteca laughing)

| StRuMP a răspuns:

Teen Dreamlaughing