| UnVis a întrebat:

Cum a fost prima voastra zi/imprsie la liceu? Eu acum sunt a 8 a si imi e putin frica de el, din cauza ca vor fi multi necunoscuti...

Răspuns Câştigător
| euAdelina a răspuns:

Buna!
Eu sunt a 9a, probabil nu e normal sa-ti fie frica, dar nu esti singurul, si mie mi-era frica, am intrat la cel mai bun liceu din oras si mi-era asa o frica, aveam emotii, sunt timida, m-am acomodat foarte greu, doua luni aproape a durat pana m-am acomodat, dar acum nu as mai da o zi de liceu pe una de generala. La inceput o sa fie liniste si in clasa, colegi se cunosc doar in grupuri de cate doi care au noroc care nu se "baga in seama" cum pot, toti o sa aiba emotii, toti o sa fie tacuti si reci, doar cei cu "tupeu" mai fac cate o gluma sau mai zic cate ceva, dar apoi o sa iti indragesti colegi, o sa-i cunosti si nu o sa mai fie ca in generala, o sa va distrati, copii devin adolescenti si o sa fie mai intelegatori, nu o sa mai fie atat de rautaciosi, cand incep orele o sa incepeti sa va cunoasteti asa cun sunteti fiecare, o sa stiti cat stiti, o sa stabiliti cine-i vorbaretu clasei, glumetul, ala care face misto de profi', matusa clasei ( laughing in cazul meu) o sa aveti amintiri frumoase impreuna, o sa faceti si alte activitati decat invatatul si o sa trebuiasca sa-ti sustii colegi si asa o sa fiti o clasa mai unita. E super la mine, iti spun, n-ai de ce sa te temi, o sa die cei mai faini ani de scoala, liceulwinking

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Întâlnirea cu necunoscutul te înspăimântă?
Emoții veți avea fiecare, nimeni nu va fi scutit, ele fac parte din viață, sunt frumoase, deci trebuie trăite!
Oh, dar să vezi ce frumoasă va fi prima zi, atunci când vei fi studentă!hee hee
Știi cum trec anii? Zbrrrr...!

| mODIN a răspuns:

Prima zi a fost faina.Am cunoscut o multime de oameni de treaba.Pentru mine liceul este mult mai fain ca generala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acei necunoscuţi într-o zi îţi vor deveni cunoscuţi. Prima zi de liceu e banală şi monotonă, nu-ţi fie frică de ea, din a doua încep momentele remarcabile.

| Madayna a răspuns:

O sa-ti fie mai greu pana te imprietenesti cu colegii tai, eu am avut noroc pentru ca deja cunosteam 2 colegi din clasa si m-am acomodat mai repede.

| CostaMate a răspuns:

Eu cand am intrat la liceu imi faceam iluzii ca nu voi fi la fel de inteligent ca si colegii mei, ca ei sunt niste genii si nu ma voi descurca, dar dupa ce i-am cunoscut, a fost foarte fain, caterinca, nu eram totii genii dar nici molai, asa ca cel mai bine ar fi sa nu te agiti pentru ceva ce nu poti controla, lasa timpul sa curga si o sa iti cunosti noii colegi.

| JeZeNNN a răspuns:

Stai linistit am intrat printre cele mai bune licee de pe la mine si nu e cine stie ce m`am speriat si eu la inceput toata lumea ca profesori sunt rai nu stiu ce... colegi noi dar totul e "cool".Iti trebuie un baton de "tupeu" laughing pacat ca nu gasim la magazin