| Ioana93CNL a întrebat:

Cum fac sa vorbesc cu un baiat cu care nu am mai vorbit de ceva vreme cu el? Îmi e rusine de mor de el sa nu ii spun ceva gresit si el sa rada sau ceva de mine, nu vreau sa par o fraiera in fata lui. Niste idei cat de cat subtile si niste subiecte interesante, va rog❤❤
Dau fundita

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu vreau sa par o fraiera". Deci nu vrei sa te vada asa cum esti de fapt? Trist.De ce va faceti atatea griji? Mi-e imposibil sa inteleg. Vorbeste cu el, ca nu mori. Daca ai incredere in tine, nu te vei face de ras si nici el nu va rade de tine.Dar increderea in sine a ajuns ceva la fel de rar ca si inteligenta sau maturitatea.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Cum faci sa vorbesti cu un baiat care nu ai vorbit de ceva vreme cu el ca sa nu pari fraiera in fata lui?
Pai incearca sa fii tu, "nu trebuie sa te schimbi pentru cineva" fii tu asa cum esti, nu trebuie sa ceri de la altii sfaturi cum sa vorbrbesti cu el, chiar daca el nu te va aprecia asa cum esti si va crede ceva de tine, sunt alti baieti care te vor aprecia sau chiar te vor place, asaca nu te schimba intr-un fel pentru el de exemplu: sa fii atenta ce scrii sau ce vorbesti cu el nu, doar fi tu sa cum esti si nu te schimba pentru el, poate lui ii va place asa cum esti si nu va rade de tine sau cum spui tu "sa pari o fraiera in fata lui". Succes!

| Corina92 a răspuns:

Poti incepe prin a-i spune:Buna, ce ai mai facut, nu am mai vorbit de mult...tu ar trebui sa stii mai bine ce subiecte sa abordezi pentru ca il cunosti.iar a partea cu rasul..nu ar avea de ce pur si simplu vorbiti...