| xXBeSpecialXx a întrebat:

Hei,TPU! big grin
Sunt fata, am 16 ani si am o intrebare(destul de normala la varsta mea...). Cine are chef de caterinca,sa nu raspunda... -_-
Acum un an m-am epilat pe picioare, iar acum parul este mai inchis la culoare si mai evident.As vrea sa ma mai epilez inca o data, dar doare super rau cu ceara sau cu epilatorul.Am citit ca se poate decolora,sau exista niste solutii care topesc parul.
Va rooog,nu va bateti joc si raspundeti, ati folosit altceva? sad

Răspuns Câştigător
| Katherine20 a răspuns:

Eu am 15 ani și până acum m-am epilat doar cu cremă depilatoare, dar cea mai bună este ceara(si cred că si epilatorul)pentru că nu îndeasă firul, îl smulge de la rădăcini, crește mai greu(cam 1 lună).Eu încă nu am curaj să mă fac cu ceara si epilatorul pentru că am auzit că doare foarte tare laughing asă că prefer crema deocamdată.E ușor de folosit și nu durează foarte mult, dar trebuie făcută odată la 2 săptămâni.
Poți să și decolorezi părul cu apă oxigenată, însă ca să dea rezultate, trebuie să repeți chestia asta de mai multe ori.Mai există și epilarea cu laserul(cea aproape definitivă) dar e recomandată din câte știu doar dacă ai 18 ani și e destul de scumpă.
Ar mai fi și varianta cu lama dar nu-ți recomand deloc, pentru că cu lama crește super repede(cam la vreo 2 zile, maxim 3)în loc de 1 fir, îți ies 3 și înnegreșe părul foarte tare.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista epilare cu laser. Nu stiu cat este de eficienta: http://www.tpb.ro/......definitiva
Se zice ca ar fi cele mai bune.

| J0B0MAT a răspuns:

Am auzit si eu de niste solutii, dar nu am incercat pentru ca nu cred ca ar rezolva cine stie ce.Plus ca sunt toxice si dauneaza pielii.Cu epilatorul doare, dar in timp te obisnuiesti. Ai putea sa mergi la un salon sa te epileze cu ceara, dar na, tot doare.Sau mai e epilarea cu laser daca ai bani.

| scumpikatha101 a răspuns:

Nu face prostia sa te decolorezi! Nu te epila 2 saptamani. Iar apoi poti incepe din nou cu epilatorul! Este eficient

| Iulian_Ilie_1990 a răspuns:

Stai asa nu te mai epila, este frumoasa oricum si plus de asta nici nu cred ca sunt solutii mai bune de epilat