| PisoiashDragalash a întrebat:

Dati-mi si mie niste statusuri smechere, adica sa fie ceva WOW.

Răspuns Câştigător
| deliaG a răspuns:

Macar o data in viata las-o in legea ei...pt ca sti tu prea bine ca asa ii place ei

Nimic nu se compara cu o dimineata pe malul marii... Fara griji, fara probleme, adio grija iernii

Ea nu e sofisicata dar nici genul de fata pe care sa o poti cumpara cu o bomboana de ciocolata

Dacă vreodată măta îți va spune că vagabonții te învață să bei, liniștește-o spunându-i: Mamă, eu îi învăț pe ei

Prin definiţie, omul nu este diferit, ci indiferenţa sa este cea care face diferenţa

Eu te provoc să luăm foc. Să ne simțim ca-n rai chiar dacă-i dracu' la mijloc

E plin de vagabonți cu suflet de fetiță, o ard în trening dar acasă port rochiță

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă, și poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Ști ceva? Hai pa. M-am săturat de provocare. Pentru mine toți și-ar pune banii la vânzare

Trag un fum sperând că-l voi uita, dar știu bine că asta nu aprobă inima

Tăcerea este prietenul adevărat care nu te trădează niciodată

Singura anomalie este incapacitatea de a iubi.

La atingerea dragostei oricine devine poet.

E mai bine să taci și să pari prost decât să deschizi gura pentru a înlătura orice bănuială.

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Da, zâmbești, iubești. Viața o trăiești la maxim că doar în viața asta o singură dată ești.

Nu, nu, nu e prea târziu pentru povestea noastra. Când ştii că undeva cineva te aşteaptă.

Și credeam că o să treacă repede iubirea ce ți-o port. dar realizez că încă mi-e dor de băiatul meu cel vagabond...

nimeni nu e perfect dar micile diferente ne fac unici!

lumea din jur mereu barfeste! nu proceda la fel arata`le ca tu ai trecut de acest nivel

Si uite asa apare si dispare cate un sentiment ce da culoare

11 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

1.Cel ce poate zambi cand lucrurile merg foarte prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina.
2.Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
3.Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp.
4. Exista bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu de teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol cîştigîndu-le.
5.Nu te juca cu focul ca te calca submarinul.
6.Boys likes blondes but they loves brunettes.
7.I can die or live, I choose to live, to create, to rise, like the phoenixbird from the ashes once more!
8.Foaie verde, solzi de peste, uite prostu cum citeste!
9.They want my treasures so they get their pleasures from my photos.
10.Cand ma gandesc, ca te gandesti, ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.
11.Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.
12.Te iubesc si te ador…ca pe-o roata de tractor…
13.Privesc cu duiosie soarele ce apune in fiecare dimineata.DND
14. Daca curvele ar fi fosforescente…atunci Craiova ar fi Las Vegas…
15.Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie
16.Nu vreau rutina, vreau petrecere cretina
17.I started out with nothing…and I still have the most of all.
18.The darkness loves me, cause i’m the dark – i’m the darkness – i love linkin parca
19.Voi radeti de mine ca sunt diferit, dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel
20.do not disturb, love in progress……
22. Ma plictisesc… numar o bila in trei colturi…DND
23. A avea constiinta curata inseamna a avea memoria proasta.
24. Don’t abuse the BUZZ!
25. Nu beau, nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am – mint!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| zDenYz a răspuns:

1)Sunt in bucatarie "incerc" sa gatesc... daca nu ma intorc in jumatate de ora puteti sa sunati la 112.
2)Pizza, hamburger si bere fac viata o placere...
3)Mananc un mar. Daca vedeti ca nu raspund insemna ca mi-a stat in gat, ca stiu eu cum ma injurati cu totii...
4)DND dau spargere la frigider!
5)DND…Ma uit la filmul "urme de bocanci pe apa"
6)»" Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| BreeTPU a răspuns:

Poate iti place si cele de aici http://www.bree.ro/statusuri.php sunt scrise corect gramatical

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| GiGiGiuliaGia a răspuns:

De cat sa stau, mai bine ma duc cu tine undeva.

Stau cu tine pe plaja doar nu ma asculti ca cica sunt doar o copila

| Haby'by_Ronaldo_2000 a răspuns:

Lumea am-mi poarta pica ca am familie unita, Cu mine sa nu te ei te bag an cusca cu lei.