| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU Dau FUNDA :o3.
Decii m.am apucat de o dieta in care mananc foarte putin maxim 600 kcal si fac muuuuuuult sport adica de 4 ori pe zi
http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4&feature=BFa&l ist=HL1344107126
(2 dimineata 2 seara),si ies si afara si merg, ma plimb alerg etc si dupa 6 nu mananc nimic.
DEloc absolut deloc paine si o data pe zi ceva dulce(o patratica ciocolata):D
Sunt sanse sa slabesc in 4 saptamani?:D:)
P.S-(nu.mi de rasp gen "nu e bine sa nu mananci" etc)

5 răspunsuri:
| Miuriel a răspuns:

Buna.Eii bine scuze ca iti zic, dar nu e bine ce faci. Cat ti cura cu 600 kcal pe zi? O ti toata viata? Daca nu, ce se va intampla cand o sa incepi sa mananci din nou 1000-1200 de kcal? Nu stiu daca te-ai gandit. Iar cu sportul e exagerat.O ora, o ora jumatate e de ajuns.O sa ti se dezvolte musculatura si o sa ai picioare disgratioase. Fara paine? Pai si cand o sa mananci din nou paine corpul nu o sa o mai recunoasca.
Eu te sfatuiesc sa mananci cate putin din toate, dar la ore fixe si multe mese pe zi. Daca corpului nu-i dai, el nu mai recunoaste si cand apuci sa mananci din nou grasimi si paine, etc. el nu va mai recunoaste si se va pune la loc tot ce ai dat jos.
Si sa nu uitam ca nu e bine sa slabesti brusc, va ramane muuuulta piele...nu stiu nici varsta ta, nici inaltimea, nici kg, dar tu alegi pentru tine.
Multa bafta in tot ce faci si sper ca te va ajuta tot ce am spus eu!

| Wihox a răspuns:

Daca vrei rezultate maxime poti sa slabeti mai bine si sa mananci mai mult. In loc de patratul ala de ciocolata poti face alta chestie care iti va da energia necesara. Eu imi iau de la Carefour in fiecare saptamana portocale sau grefe si atunci cand simt ca nu mai rezist fara ceva dulce le storc si imi fac un fresh si ma relaxeaza, ma simt bine si cateodata inlocuiesc o masa cu un suc natural.

| xxDudaxx a răspuns:

Sunt sanse pentru ca te infometezi. vrei sa iti spun ca e bine ce faci ..nu, nu este! sfatul meu este sa mananci mai multe legume, nu manca fructe seara, nu bea apa in timp ce faci sport si nu manca nimic jumatate de ora dupa ce faci sport ca sa nu depui la loc. In rest creste numarul de calorii la 1200 ( si asta e ceva minim; pentru ca dieta unui om normal e de 2000..deci tot esti in barem si cu 1200); consuma sare moderat, si dulciuri doar o data pe saptamana. cate kg vrei sa slabesti?

| alee3333 a răspuns:

Daca depui efort marit gen alergare da, doar niste simple exercitii ca acestea te ajuta la musculatura nu la arederea caloriilor, sunt bune da iti sugerez exercitiile complete gen; http://www.youtube.com/watch?v=NUHqDolt-tE. Succes, cat in privinta mancatului e esential sa iei niste mici calorii in portii mci deci continua cu cate o bucatica sau 2 de ciocolata :P :*

| ramona57 a răspuns:

Hei o prietena a tinut dieta 3 saptamana a mancat numai pepene si a facut sport mult...a slabit cam 7 kg happy. Acum depinde de la om la om...dar sigur slabesti cel putin 3-4 kg happy