| alegzuutz a întrebat:

Hei tpu.De 5 zile eu respir greu.Acum de 2 zile m-a durut în gat și stranut imi curge nasul si după ce curge nasul se infunda.Am luat fel și fel de pastile tantum verde spray pentru gat si biseptol pentru nas.Aceste aspecte au trecut dar a apărut acum o apăsare pe piept cand stranut.Eu nu tusesc doar simt ca am mucus in gat si in nas. Aveti idee ce poate fi? Sper sa nu fie ceva grav aceasta respiratie greoaie si sa ma fac bine pana luni.Nu ma simt slăbit am fost la liceu am 17 ani si ma simt în forma doar ca de dimineata a apărut aceasta presiune în piept.Tin sa menționez ca înainte pana sa utilizez medicamente dormeam 2 ore pe noapte ca nu puteam adormii la ce greu respiram.Eu fumez si de 1 an și m-am lăsat. Aveti idei păreri? Scuzați categoria

2 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Ai răcit, o să îți treacă, ia niște vitamine, C și D mai ales, și paracetamol la 8 ore, bea ceaiuri calde, folosește un spray nazal ca să te mai desfunzi pe nas, într-o săptămână ar trebui să fi ca nou.

| alegzuutz explică (pentru Madaxo97):

Ai idee de ce ma doare in gat chiar și după ce ma dau de 2 zile cu tamtum verde spray?