| Kairra02sweet a întrebat:

Hei, TPU! De cateva luni sunt cam complexata din cauza inaltimii mele.Sunt fata, am 15 ani si 1, 58. Ceea ce ma ingrijoreaza e ca de anul trecut am crescut numai 1 cm. As vrea sa ajung macar la 1, 60 si sper ca nu m-am oprit din crestere. Din casa nu mai ies fara tocuri, ma cam dor si picioarele...
Sper sa nu ignorati intrebarea si sa imi dati un sfat, dau fundita! :*

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Fetele mici de inaltime sunt practic niste papusi cu viata in ele! Cele mai simpatice fete sunt ele/

| Florentina9210 a răspuns:

Sunt unele persoane care nu au membre si nu se mai plang ca sunt complexate. Sa stii si tu ca intotdeauna conteaza ce ai in cap nu ce inaltime ai. Cine te place, te place si scunda si inalta.
''Din casa nu mai ies fara tocuri'', aoleu, se ce? Nu te lasa lumea sa mergi pe strafa daca n-ai tocuri sau asfaltul face figuri?
Eram si eu ca tine, acum ceva timp, bine eu sunt putin mai inalta insa imi puneam tocuri cand ieseam cu baieti ei fiind destul de inalti, dar mi-am dat seama ca am gresit facand asta, deoarece e mai bine sa fi tu nu sa fi ce vor altii.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai sa mai cresti dar trebuie sa stii ca fetele mignione sunt niste delicatese pentru baietii destepti si cu gusturi bune. Lasa tocurile ca iti strici picioarele, pastreaza-le pentru ocazii. In tot occidentul fetele nu umbla pe strada pe tocuri si sunt ok.

| OoBunnyoO a răspuns:

O sa mai cresti cativa centimetri, stai linistita, sigur ajungi la 1, 60.

Daca vrei sa te asiguri ca ajungi la potentialul dorit sau in fine, in functie de cat ai fost programta genetic sa gresti, ai grija in urmatorii ani sa dormi suficient, sa ai o dieta echilibrata, calciu si suficienta vitamina D si eventual sa faci niste sporturi precum inotul, saritul coardei sau tractiuni.

Nu mai purta tocuri pentru ca esti inca in perioada cresterii si iti vor strica coloana, ceea ce iti scade sansele de a creste in inaltime. Tocuri poti purta dupa 18, 19 ani cand nu prea mai ai sanse sa cresti.

Insa, chiar daca ramai la 1, 58 nu trebuie sa te simti prost. Eu tot 1, 58 am si am 24 de ani, nu m-am simtit niciodata complexata din cauza inaltimii. Prefer sa mai scunda, decat mai inalta.

| Sociopat a răspuns:

Lasa. Tipilor le plac fetele mici ca sa faca ce vor cu ele in pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu iti convine de inaltimea pe care o ai? Pana la 18 ani o sa mai cresti, iar faptul ca o fata e micuta, nu e ceva rau. Accepta-te asa cum esti.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Si eu am tot 15 ani si am 1.55, dar imi place, nu ma deranjează chiar deloc.E dragut sa fii mic happy

| Meli2314 a răspuns:

Si eu am 15 ani si am tot 1.58-1.60, gandeste-te ca poti sa fii cu oricine vrei, nu va fi o problema inaltimea. Plus ca toata lumea adora persoanele mici, si mai ales cand esti scund, imbratisarile sunt cele mai faine. rolling on the floor Plus ca n-ar trebui sa te ingrijoreze asta, si eu eram complexata, dar bucura-te ca esti sanatoasa, ca ai 2 picioare, 2 maini, sa nu te intereseze inaltimea, e ceva neimportant.

| Anonim141297 a răspuns:

Trebuie să faci mult sport. Cele mai potrivite ar fi baschetul, înotul și alergările. Dar în general : SPORT;

| anonim000x a răspuns:

Daca nu ai probleme cu greutatea, e ok! Nu trebuie sa te simti prost,sunt si altele mai scunde, deci e foarte ok. Gamdeste-te ca dcaa esti scunda, poti purta tocuri (nu exagera), dar daca esti prea inalta, ce faci, stai in genunchi? Si nu le mai baga parerile in seama.Tot timpul vei fi criticata pentru cele mai mari defecte, deci daca defectul tau este inaltimea, este chiar foarte ok. Gamdeste-te ca asta nu te poate impiedica sa treci prin viata! De exemplu, Tequila a ajuns foarte departe si nici ea nu are peste un metru 60...Stiu ca la 14 ani avea 1.55, deci nu te mai uita la ceea ce se promoveaza in societate, pentru ca e irelevant!

| Teelichte a răspuns:

Nu te întrista mie sincer îmi plac fetele micuțe sau medii si am 1, 75 si nu te lua cu prostii ca o sa cresti de la sport! Eu am făcut baschet ceva timp și nu credeam deloc nici măcar un centimetru. Dacă ești frumoasă nu contează înălțimea ta! Probabil nu o să mai cresti Dar dacă o să mă cresti maxim vreo 10 cm maxim Dar mai realist cred că 5 cm si atat sau deloc!