| ManOfWar98 a întrebat:

Hei TPU de la un timp imi merge foarte greu browserul(internet explorer)si nu stiu ce sa ii fac.PS mi-am descarcat chrome si acesta merge foarte bine deci nu e de la net.

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Daca ai windows 7 treci la internet explorer 9 prin update. Optiunile se gasesc mai greu pentru ca se prezinta sub forma unei rotitehappy deci sa nu te sperii daca nu vezi texthappy

9 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Eu folosesc internet explorer si merge foarte bine. Acuma ce sistem de operare ai si ce versiune de windows. In prezent eu am windows 7 pe 64 de biti si rulez internet explorer pe 64 de biti care merge foarte repede. Apropo cu Chrome la necunoscatori - chrome merge repede tocmai pentru ca nu are programe ajutatoare care sa va faciliteze navigarea de asta vedeti cu el repede paginile mici si fara multe flash-uri, video, etc, cand ajunge la partea aceea se misca mai greu. Decizia fiecaruia la ce foloseste browser-ul. In plus pe Internet Explorer solutiile de securitate si antivirusul il scaneaza mai usor ca au fost presetate pentru el, pe cand pe celelalte browsere pot exista scapari de detectie.

| ManOfWar98 explică (pentru MeConstantine):

Am windows 7 si l-am instalat in urma cu 2saptamani dar imi merge greu de cateva zile

| MeConstantine a răspuns (pentru ManOfWar98):

Oky deci este posibil sa ai un addon care ti-l incetineste, add-on care s-a instalat cu vreun program gen skype sau altele. Dai pe Optiuni Internet Explorer>Programs(Programe)>Gestionare programe de completare( chiar butonul cel mai lung de acolo) si de acolo gestionezi ce sa fie activ si ce nu la bare de instrumente si extensii.

| ManOfWar98 explică (pentru MeConstantine):

Eu am internet explorer8 si nu gasesc nici unde optiunicrying

| MeConstantine a răspuns (pentru ManOfWar98):

Buna,
Daca ai windows 7 treci la internet explorer 9 prin update. Optiunile se gasesc mai greu pentru ca se prezinta sub forma unei rotitehappy deci sa nu te sperii daca nu vezi texthappy

| YoBuDy a răspuns:

Internet Explorer este un browser slab, cele mai bune browsere si care se misca repede si bine sunt: Google Chrome, Seamonkey, Opera. poate si Mozilla happy

| jeffdragos a răspuns:

Instaleaza-ti opera
http://www.opera.com/browser/download/
este cel mai bun cred eu ca asta il folosesc si eu si imi merge foarte bine
SUCCES

| Danii16 a răspuns:

Pai..cred ca nimeni nu foloseste Internet Explorer, tocmai din aceasta cauzastraight face

| Rakyy a răspuns:

Prosti... daca vrei cu adevarat sa iti mearga usor incearca asta http://info-general.net/ce-ne-ingreuneaza-browserul-web-raspuns-eficient/

| andreiflorik a răspuns:

Daca dai serch pe google KING SOFT PC DOCTOR ii zice si il instalezi este un program care iti curata memoria cache a browserului si o sa iti mearga mult mai bine dai "clean" dupa ce l-ai instalat. daca nici dupa asta nu merge reinstaleaza windows-ul din nou alta solutie nu mai este.sal