| Kimberly2005 a întrebat:

Hei, TPU! Deci acum 5 zile am fost la oftalmolog pentru ca vedeam in ceata cu un ochi si credeam ca e ceva grav, insa am aflat ca e doar miopie si imi trebuie ochelari. Insa eu nu vreau, e vorba doar de un ochi si nu vad chiar asa de rau cu el incat sa imi pun ochelari. Dar mama ma sacaie intr-una sa imi iau, nu stiu cum sa o conving sa ma lase sa nu iau, arat aiurea cu ochelari!
Spuneti-mi cum sa o conving sa ma lase. Nu vreau ochelari!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar miopie? Adica dupa tine nu ar fi ceva grav nu-i asa? Ti-a zis cineva vreodata ca ochii sunt cel mai de pret lucru pe care il avem in viata asta? E riscul tau daca nu iti pui ochelari, nu esti singura din lume care trebuie sa poarte ochelari.Asta daca nu vrei ca situatia sa se agraveze si sa ajungi sa te rogi sa fi avut grija din timp de sanatatea si de ochii tai.Lasa frumusetea, nimeni nu te vrea frumoasa si chioara de exemplu.Asa ca decizia iti apartine.Succes!

| angelcore a răspuns:

Nu fi inconstienta, e forba de sanatatea ta pana la urma. Ce e ineregula cu tine? Esti indeajuns de superficiala incat sa preferi sa vezi prost si sa iti strici vederea pentru ca nu arati bine?
Oricum, daca nu vrei ochelari fa ti lentile de contact, simplu.

| PepsiGirl a răspuns:

Încerca cu lentile de contact și dacă nu te lasă mama ta singura soluție este sa îți iei ochelari

| Raluca199427 a răspuns:

Spune-i ca tu vrei ca peste cativa ani sa ai ochelarii ca fundul unui borcan pentru ca acum esti prea incapatanata ca sa intelegi ca e bine pentru tine sa ii porti!

| Rose1CreepyPasta a răspuns:

Paii... as zice sa ii spui ca vezi mai bine (scuza: pii m-a lovit un un prieten din greseala in ochi) happy

| Raluca199427 a răspuns (pentru Rose1CreepyPasta):

Foarte folositor raspunsul tau