| Karoline005 a întrebat:

deci asa o situatie:mi-a placut de un baiat cu vreo 1 an in urma, sentimentele mele pentru el au fost cele mai puternice pe care le-am avut in viata mea.Problema e ca acum nu ne mai vedem dar ma tot gindesc la el involuntar.De cind nu ne-am vazut am simpatizat si alti baieti dar nu asa de tare, si chiar daca i-am simpatizat tot la el ma gindeam.Intrebarea e:de ce ma tot gindesc la el? voi ati avut asa ceva vreo data? ce se intimpla cu mine?(mersi anticipat si rog seriozitate).

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Regeti ca nu ai putut sa-l tii langa tine si te supara gandul ca ar fi putut fi mai mult. Nu te ingrijora insa, este perfect normal, mai ales legat de prima dragoste. Incearca sa te gandesti ca a fost frumos cat a durat si sa o transformi intr-o amintire placuta pe care sa o pastrezi peste ani. Nu mai simpatizezi la fel si alti baieti pentru ca inca nu ai mai intalnit unul ca el sau mai bun, dar o vei face, nu te grabi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi voie sa iti raspund de ce te tot gandesti la el. E pentru ca...Indragostita! Cred ca mi-au trebuit vreo 2-3 ani ca sa uit de o fata pe care n-o mai vazusem de tot atata timp. Ai optiunii, poti astepta pana il uiti, sigur o vei face, dar in timp sau poti sa gasesti un baiat de care sa te atasezi, acuma depinde de genul tau...

| RagnarokR a răspuns:

Da. tuturor li se intampla asta. iti gasesc un 'crush' care va fi pe viata, dar niciodata nu va putea fi 'atins'.

asa suntem noi oamenii, mai sufletisti si mai emotivi. dar nu ai de ce sa te ingrijorezi. cu timpul o sa iti gasesti un alt baiat dupa care, poate ca nu esti chiar nebun, dar cu timpul doar pe el o sa il vezi mereu, chiar si in alti baieti.

| Vraciu2016 a răspuns:

O sa treaca, crede-ma! Dar pana atunci o sa il vezi in orice baiat. Nu o sa fie ultima data cand o sa ti se intample asta. Eu am patit asta de 3 ori cu 3 fete diferite. Prima data am cam exagerat un pic, m-am gandit la ea timp de 3 ani rolling on the floor