| Giulia97Anna a întrebat:

Deci, eu plac un baiat de foarte mult timp.Si colega lui de clasa a incercat sa ne cupleze(eu fiind mai timida,si din cate am inteles si el).Eu mergeam pe hol,nici nu l-am observat si colega lui i-a zis:Uite,asta e fata care ii place de tine.El dupa a inceput sa o intrebe cum ma cheama etc, a zis ca sunt frumoasa dar nu sunt genul lui.Eu atunci am incercat sa vorbesc cu el pe facebook.Bun, il bag eu in seama si abia daca am vorbit 1 min, hai max.2 ca-mi da off sad.Eu atunci am renuntat. Dupa cateva luni, iar mi s-a aprins calcaiele dupa el.De data asta o colega a incercat ca ne cupleze.Si tot asa a fost.Totusi eu mereu il observ cum se uita la mine, si eu stau cu un grup de fete si vine mereu la noi si ne intreaba ce facem si se uita la mine de parca ar astepta sa raspund eu.Eu atunci,l-am bagat in seama din nou pe fecebook si l-am intrebat daca il deranjeaza prezenta mea,el a zis nu,si dupa eu i-am zis ca am inteles ca nu sunt genul lui,dar putem sa fim macar amici? El a zis normal ca putem fi amici.Iar joia trecuta a venit cu masina la liceu si se tot uita la mine(se punea unul in fata lui si el il dadea la o parte,ca cica numai vedea laughing )Se dadea el mare in fata mea cu masina, ma rog.Plecase cu masina,si dupa vad ca se intoarce inapoi,si se uita cu o fata la mine, mda. Faza este ca acum cateva zile l-am vazut pe facebook si i-am trimis un "buna" si el mi-a vazut mesajul si nu mi-a raspuns.Atunci,m-am gandit sa renunt,desi eu nu i-am cerut sa fim impreuna,doar i-am zis daca putem fi amici. Oricum,eu vreau sa-mi vad de ale mele, dar va rog sa veniti si voi cu o parere.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Situatia este simpla si clasica: tu il placi, el nu te place, in vederea unei eventuale relatii. Totusi este posibil sa nu te refuze in eventualitatea unei aventuri.

| gingergirl1 a răspuns:

Pff,sincer acum! Eu cred ca il cam enervezi laughing si iti da de inteles ca vrea sa il lasi in pace din moment ce nu nu iti raspunde la mesaje...nu o lua ca o descurajare dar asta e parerea meawinking
Sunt trecuta intru.un fel prin asa ceva si cand mi-am dat seama ca nu ma place am incetat, ca si eu ma tot bagam in seama cu el, acum na' saracu' baiat nu putea sa imi zica in fata sa il las in pace laughing

| Miladincaa a răspuns:

Eu as spune sa il lasi. Tu il placi, el stie asta. Acum, avand acest as in maneca incearca sa te pastreze ca varianta de rezerva in caz ca nu gaseste alta. Stiu cum e sa te indragostesti de cine nu trebuie, dar e mai bine sa tai raul de la radacina. Doare, dar e cea mai bina varianta