| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Despre ce sa vorbesti la prima întâlnire? Dati-mi și posibile dialoguri, sa îmi fac o idee. Va rog sa ma ajutați, nu vreau sa apara acea liniste ciudata. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Despre orice. happy Fii natural, original, autonom, autentic, fii tu! big grin Nu ai nevoie de ideile noastre. Vine de la sine în mod instinctiv. Noi nu funcționăm mecanic ca niște roboțiwinking Ce ne vine să zicem, aia zicem și gata. Funda? big grin

| Smolbean a răspuns:

Poți vorbi despre Hobby uri, ce ii place sa facă, sa citească, unde i ar plăcea sa călătorească. Ce planuri de viitor are. Ce a făcut zilele trecute. Cum e cu scoala/locul de munca. Orice subiect, în limita bunului simt. Găsește un subiect comun, care va interesează pe amândoi. De exemplu dacă va place sportul, vorbiți despre meciurile de fotbal din ultima perioada, etc.

| InRezevor a răspuns:

Omule, pur și simplu fii tu. Nu trebuie sa fii perfect că doar cea sau cel cu care ieși nu e moștenitor de coroana. E mai bine să vedeți cum decurge pe moment, dacă vedeți că nu aveți subiecte in comun asta e, de asta se numește întâlnire sa va cunoașteti și dacă va înțelegi bine rămâneti împreuna.
Doar că încă ceva, eu niciodată nu am crezut în prima întâlnire, trebuie să te cunoști cu acea persoana de mai mult timp și după să ieșiți pentru ca la întâlnire sa fie ceva mai romantic decât a fost pe parcursul relației de prietenie dacă înainte a fost una de prietenie. Așa că dacă ai vorbit pe internet sau te-ai văzut pe un site de întâlniri cum e Tinder slabe șanse să rămâneți împreună. De asta e mai bine să întâlnești o persoana în viața reală, cele mai durabile relații și căsătorii au fost făcute întâlnindu-se din greșeală, de ex la muncă. Ți am spus asta in caz că e de pe internet respectiva/ul