| MissKitty16 a întrebat:

Hei TPU? Este un baiat care, cred ca ma place. Se uita mereu in ore la mine, in pauza, incearca sa stea pe langa mine, dar totusi este timid, nu are curaj sa inceapa o conversatie, sa vorbim fata in fata mult, sau macar sa vorbim cateva minute. Voi ce parere aveti? Ma place? P.S.: Si eu il plac happy
Funda la un raspuns mai "elaborat" happy

4 răspunsuri:
| Agnieszka a răspuns:

De ce nu incepi tu conversatia? Nu este nimic in neregula ca fata sa faca primul pas. Din moment ce ai trecut de pasul acesta atunci isi va da si el drumul. Discuta cu el, fi prietenoasa si iti vei da seama daca te place sau nu.

| FoundYouLover a răspuns:

Eu zic ca deoarece tu il placi si pentru ca baietii sunt greu de inteles in general ai putea sa interpretezi gresit modul cum se poarta. Poate se poarta asa din alt motiv. Totusi poate fi adevarata si parerea ta, sa te placa si sa fie timid. Daca ar fi asa, ar trebui sa apara si alte semne: de exemplu sa faca glume in preajma ta, sa fie agitat, sa isi aranjeze hainele, parul, etc. in preajma ta, daca sunteti intr-un grup sa observi ca e mai atent cand vorbesti tu decat este cand vorbesc altii. Cu toate astea daca chiar te place pana la urma, chiar daca e timid, isi va face curaj sa vorbeasca cu tine, chiar daca nu despre asta, ci despre alte subiecte. Probabil va cauta tot felul de pretexte ca sa vorbeasca cu tine si poti sa observi cum reactioneaza daca cineva se leaga de tine in grup, daca iti ia apararea cred ca e destul de clar ca te place, nu crezi? Daca nu vrei sa risti sa strici relatia de prietenie cu vreo colega/coleg certandu-te cu el sau ea in preajma lui, roaga-ti o prietena sa se certe cu tine in preajma lui si vezi cum reactioneaza EL. BAFTA!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu cred că te place... dacă se uită la tine asta nu însemnă neapărat că te place.

| Lolităăăă a răspuns:

Cred ca te place. Dar du-te tu la el si vorbeste cu el daca stii deja ca te place.