| 628girl a întrebat:

Hei TPU.
Eu am 17 ani iar iubitul meu 19.
VĂ ROG SA CITITI TOT.
Urmează să se ducă la mare cu prietenul lui(și iubita acestuia) + 2 fete.
El mi-a spus că amândouă îl plac și că una insistase data trecută la mare să se culce cu ea...mă simt super nașpa, mi-e frică să nu se bage una cu el.A văzut că sunt geloasă.
Nici eu nu am știut ce reacție să am.
El a zis că nu face nimic, dar acum pe bune, se duce sa se distreze la mare, nu cred că nu o să se și culce sau ceva..sunt super geloasă și mă simt și aiurea..eu nu am voie la mare.
Ce sa fac? Ce atitudine sa adopt fata de el?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă părinții nu te lasă nu prea ai ce să faci.
Nu poți să îl obligi să nu se ducă la mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca poate îți pierzi iubitu.

| Plato a răspuns:

Sa ai relatii doar cand nu mai ai nevoie de acordul mamei pentru a iesi din casa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se culcă cu ea, și se întoarce apoi la tine, cum o să ai emoțiile, sentimentele față de el?
O să îl iubești fiindcă e iubitul tău și o să îl urăști că s-a culcat cu alta?
Iar dacă îl urăști, o să vrei să îl pedepsești?
Dacă ai fi în locul ei, ce ai face?
Ai lăsa norocul să treacă pe lângă tine?
Apoi o să fii pe el geloasă toată viața?
Această plecare a lui la mare, este foarte bună pentru tine.
Te ajută să te clarifici ce relație vrei să ai cu el, te ajută să înțelegi ce înseamnă să iubești pe cineva.