| Rebbecca a întrebat:

Eu dansez dans sportiv si la concursuri profesoara de dans ne pune sa ne facem părul coc fara burete, dar eu pe langa acel coc vreau sa fac ceva în faţă la păr, puteti sa imi dati niste idei? Sa imi împletesc cumva părul sau ce sa fac cu el? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| lalalulu2343 a răspuns:

Ai putea sa iti lasi o juvita pe care sa o impletesti sau sa lasi o suvita pe care sa o rasucesti in jurul cocului, dar sa o tapezi putin si sa ii dai o forma. Insa mai bine l-ai impleti happy

1 răspuns:
| Irina31 a răspuns:

1.Poti sa incepi cu o impletitura spic de la frunte pana la calota (apoi o prinzi cu elastic) si o impletitura spic de la ceafa pana aproape la calota (o prinzi si pe asta in elastic), apoi parul ramas impreuna cu cele doua impletituri le prinzi intr-o coada si iti fai cocul.
2. Poti sa iti iei o suvita mai groasa din spatele urechii pe care sa o impletesti spic spre frunte si apoi pana in spatele celeilate urechi (ca si cum ai avea o cordeluta din parul tau) apai iti prinzi parul in coada si iti faci cocul.
3. Faci doua impletituri spic simetrice (de la frunte spre ceafa) le prinzi in elastic, apoi prinzi tot parul impreuna cu impletiturile si faci cocul.
4. Poti sa iti faci carare putin in lateral (nu pe mijloc) iar partea care e mai groasa o ridici in sus, o tapezi putin, dai cu fixativ, o finizezi, si o intorci in sus, astfel incat iti ramane o forma conica intre cap si suvita respectiva - prinzi suvita in agrafa apoi prinzi tot parul si faci cocul. (Asta e putin mai retro daca iti place). Sper ca am explicat astfel incat sa intelegi. Daca ai intrebari scrie-mi happy